Skocz do zawartości

Rekompilacja Jadra (np. Z 2.4 Na 2.6) - Help


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze was o pomoc. Mam juz prawie cala gotowa prace dyplomowa o FC1 a tu koles mi wyskakuje ze jeszcze musze umiec rekompilacje jadra. :shock: Zero pomocy - tez mi promotor. :angry: Jak zaczne siedziec i grzebac jak to sie robi to sie nie wyrobie ze wszystkim. Prosze was jesli macie jakies namiary na dobra stronke na ktorej jest napisane co i jak trzeba zrobic zeby po prostu zamienic te jadra bez jakis zaawansowanych zmian ustawien, bede bardzo wdzieczny - albo jak ktos wie to zeby napisal to na forum. Dzieki z gory za pomoc

 

I jeszcze jedna sprawa. Wszedzie gdzie tylko nie spojrze jest opisane LILO jak ustawic do nowego jadra - a co z GRUB-em?? Nigdzie jeszcze nie znalazlem opisu zeby pod koniec bylo zapisane co zrobic w ustawieniach GRUB-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie moge znalezc pliczku, z ktorego korzystalem pare lat temu przy pierwszej kompilacji, ale google zwrocil mi

http://www.digitalhermit.com/linux/Kernel-...uild-HOWTO.html

Jakies informacje (m.in. konfiguracja GRUBa) sa tam zawarte, ale dokladnie nie czytalem.

 

Ogolnie mowiac (piszac), po sciagnieciu zrodel z kernel.org mozna recznie ustawic wszystkie opcje i skompilowac, co sadzac po Twoim poscie nie jest szczytem Twoich marzen. W wersji "na pokaz" mozna sciagnac najnowsze kernel-sources.src.rpm z aktualizacji Fedory, zainstalowac je i korzystajac z istniejacego tam pliku konfiguracyjnego przekompilowac kernel (cala konfiguracje odwalili ludzie z RedHata), zainstalowac (lepiej recznie przegrac pliki i dokonac zmian, bo po automatycznej instalacji moze juz nie wstac ;) ) i powinno dzialac. Niemniej to ewidentnie droga "dla leniwych" i raczej 2.4 -> nowsze 2.4. Zazwyczaj po to sie rekompiluje kernel, aby miec wlasne ustawienia i nauczyc sie czegos ciekawego :) . Nigdy nie uzywalem wersji z RPMami, wiec teoretycznie cos moze byc nie tak jak napisalem.

 

Powodzenia

Szpak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Leniuszkiem nie jestem. Ale do środy musze oddać gotową pracę - no może naciągnie mi do piatku z tym jądrem. Gdybym miał więcej czasu to bym się tym zajął na spokojnie. A tak - trzba szukać gotowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...