Skocz do zawartości

Sieć...


perbeatus

Rekomendowane odpowiedzi

Problemik moze się niekyórym wydać lamerski, ale nie moge sobie z nim poradzić...

Mainowicie nie mogę dostać się do nikogo w mojej sieci lokalnej, mam sambe i kumpel z windą siąga ode mnie spokojnie a ja już (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie moge się dostać do jego zawartości. Może mi ktoś pomóc? jakiś programik potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob probowales sie do niego dostac ??? widzisz w ogole kogos ??? widzisz a niemozesz wejsc do niego ??? wchodzisz do niego a niemozesz sciagac ?

wklep w konsoli nautilus : smb:/// moze tak ci sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze smb:///, grupy widze, kompy widze a jak chce otworzyć jakiś komp wyskakuje mi "niestety nie mozna wyświetlić całej zawartości Sieć Windows:(i tu nazwa kompa)". Sambe mam uruchomioną jako demon... nie mam pojęcia. Się zastanawiałem czy może w ogóle nie można przeglądać zawartości kompuów pod winem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

A może masz zainstalowany lub uruchomiony tylko serwer Samby? Zwykle Samba służy do tego, aby pliki Linuksa widział Windows. Istnieje jednak możliwość odwrotna. Służy do tego smbclient (jest zwylke zintegrowany z Sambą). Zobacz tu coś o tym jest wpomniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna przegaladc bo ja wlasnie zainstalowalem sambe jakies 10 minut temu i juz sciagam od gosci filmy a oni sa pod windą -- wez wklei tu zawartosc pliku smb.conf ktory znajduje sie w katalogu

 

/etc/samba/smb.conf moze na cos wpadne przegaladajac twoj pliczek :) albo ktos inny :)

a powiedz jak ty ich przegladasz za pomoca czego ???

ja mam np LinNeighborhood-0.6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...