Skocz do zawartości

Iptables


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

pracuję na FC2 i mam neo+ na modemie aztech turbo 900 łączony przez kartę ethernetową z moim komputerem, instalowałem przez ADSL-SETUP (z parametrem zabezpieczeń 2-masquerade) i wszystko przebiegło gładko sieć działa na moim kompie...

Ustawiłem jeszcze zabezpieczenia sieciowe które znalazłem w FC2 gdzieś w security

(jest tam wolny ruch przez eth1 czyli kartę którą używam do lanu)

następnie zabrałem się za udostępnienie mojej sieci na lan (przez drugą kartę ethernetową) i po długich poszukiwaniach w sieci znalazłem rozwiązanie w postaci dopiasania to iptables wpisu: "iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.69 -j MASQUERADE" gdzie IP jest numerem komputera na który udostępniam sieć (bo tylko na niego udostępniam) i niby działa... (choć niewiele rozumiem z iptables jako początkujący user :/)

 

problem 1: z każdym razem po starcie kompa muszę wpisywać ręcznie ten wpis

gdzie można dodać ten wpis aby automatycznie był ładowany do iptables przy starcie systemu?

 

problem 2: od jakiegoś czasu z niewiadomych przyczyn sieć się nie udostępnia... muszę po starcie (_linuxa_ → Linuksa) ORT przeprowadzić ponowną konfigurację ADSL-setup pomimo że sieć u mnie działa normalnie ;/ i dopiero to skutkuje... czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak może być?

 

przy okacji czy kotś może mi powiedzieć czy jest to poprawny sposób udostępnienia sieci na lan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...