Skocz do zawartości

Polskie Znaki, Polska Klawiatura.


exyte

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem Fedore standartowo po angielsku - po porstu wole oryginalny jezyk w systemach operacyjnych, taka moja wada. Jednak przy instalacji musialem pospiesznie klikac yes yes i teraz nie mam mozliwosciu uzywania polskich znakow diakrytycznych i np. nie moge napisac maila z polskimi znakami. Jak teraz naprawic swoj blad? (Dodam tylko, ze nie chce zmieniac jezyka OS'a).

----

Potem odnalazłem opcję K->System Settings->Keyboard (pyta o hasło roota, wiadomo)

 

REAKTYWACJA:

 

Gnojek (fedora) nie zachowuje ustawień, po restarcie systemu musiałem znowu wybrać polską klawiaturę (która i tak była podświetlona) aby móc używać polskich znaków.

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, wszedzie jest polska czcionka ale ja nie moge pisac po polsku, za kazdym razem po restarcie komputera musze wlaczac polska klawiature (opcję K->System Settings->Keyboard) i nie wiem jak ustawić, aby system zapamiętał ustawienia.

 

gdy na konice roota odpale program setup i wlacze zakladke ustawienia klawiatury i wybiore polska otrzymuje cos takiego:

 

Loading /lib/kbd/keymaps/i386/qwerty/pl.map.gz
* running ['/usr/X11R6/bin/setxkbmap', '-layout', 'pl', '-model', 'pc105', '-option', '']
Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified

Cannot open display ":0.0"

 

ktoś zna rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...