Skocz do zawartości

Fedora Jak Gentoo


!Ci

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie wlasnie do przeinstalowania wszystkiego co tylko mam na kompie. Mam problemy z dyskiem - dziwnie zaczyna chodzic - "krztusi sie" :) Nie wiem czy to wina ciaglaej pracy czy tego ze ma zamiar pasc. W kazdym razie zrobie porzadki co najwazniejsze zrzuce na plytki a potem formacik - ale tego juz dawno nie robilem :P

Linux rowniez sie w to wlicza, dlatego mam takie pytanie. Czy da sie zainstalowac FC4 na takiej zasadzie jak Gentoo. Tzn. wszystko ze zrodel. Stworzyc partycje przekompilowac jadro a pozniej cala reszte. Zdaje sobie sprawe ze zajeloby to "troche" :) czasu. Najlepiej by bylo gdyby ten proces sie na poczatku ustalalo a reszta poszla automatycznie. Wtedy np. zapuscilbym kompa w nocy i gitara. Nawet w ramach ekserymentu moglbym to zrobic. Poza tym ciekawy jestem czy zyskal bym duzo na wydajnosci.

Jest moze gdzies jakis tutorial albo skrypt robiacy takie cuda?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Jak chcesz wszystko samemu kompilować, to wybierz Gentoo - ten system został do tego stworzony, a Fedora nie :P

 

W sumie to można ręcznie to robić tak jak tutaj → http://www.obulous.org/index.pl/mandrake_a...n_optimizations ale IMHO nie warto. Siła Gentoo nie leży w optymalizacjach, ale w zmiennej USE :P Tego efektu nie osiągniesz przekompilowując pakety src.rpm (musiałbyś je wszystkie ręcznie edytować i dostosowywać do swoich wymagań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...