Skocz do zawartości

Sieć - Krok Po Kroku.


evs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :/

 

Zacznę od zabezpieczenia bo aż boję się zapytać. Mam 2 komputery w konfiguracji Asrocki z wbudowanymi sieciówkami, A2000 XP+, 128DDR i 256DDR (na drugim). Oba kompy mają zainstalowane FC2. Na jednym (tym słabszym) jest Neo+ wg tutorialu yr'a. Problem jest w... połączeniu ich przez karty sieciowe. Karty widać w zakładce "Network" i są aktywne (konfiguracja automatyczna).

 

Chciałbym żeby oba komputery widziały się poprzez "Serwery Sieciowe" --> "Sieć jakaśtam" rozwijane z czapki :)

 

a teraz standardowe kajanie się ;)

 

Na tym forum nie znalazłem odpowiedzi.

W googlu też nie znalazłem, większość opisów kończy się na skonfigurowaniu kart i sieć już działa. Ja mam karty skonfigurowane ale nie wiem jak zrobić żeby komputery się mogły wymieniać plikami. Mój poziom wiedzy jest bardzo niski więc ewentualne zainteresowane wyrażone odpowiedzią bardzo bym prosił umieszczać w postaci takiej jak to zrobił yr z neostradą. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy karty masz skonfigurowane prawdidłow? (czy mozesz puscic pinga z jednego komputera na drugi)?

Według tego co napisałeś domyślam się że jedne komputer ma postawioną maskarade i udostępnia połączenie drugiemu.

 

Jeśli chcesz udostępniać pliki pomiędzy komputerami możesz zrobić to na kilka sposobów, np postawić serwery ftp na obu komputerach, albo postawić sambe. (ja bym wybrał to drugie rozwiązanie bo można wtedy podmontować katalogi drugiego kumputera do własnego systemu plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...