Skocz do zawartości

Instalacja Fc4 Na Scsi


golibroda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje pierwsze kroki poczyniłem na osobnym dysku prywatnego komputerza. Instalacja przebiegła prawie bez zakóceń więc zachęcony powodzeniem zabrałem się za instalacje FC4 na starym serwerze.I tutaj zaczęły sie kłopoty dla mnie niezrozumiałe.

 

1.Instalacja w trybie graficznym po wykryciu karty graficznej i załadowaniu srodowiska Xwindow powoduje wyświetlanie na monitorze szeregu kolorowych pionowych pasków.Widać,ze przy ruchach mysza i klikaniu w klawiaturę cos się rusza , tylko co ?

Widać,że tryb graficzny nie ładuje sie prawidłowo dla karty graficznej więc...................:shock:

2.Zaczynam instalować w trybie textowym i tutaj bez wzgledu czy podział partycji dokonuje recznie czy automatycznie czepia mi sie w momencie startu instalacji gdy instalka dotyka dysków SCSI.Niezrozumiały dla mnie komunikat i instalacja robi bleeeeeeeeeeeeeee :lammer: .

 

Czego nie wiem, co źle robię.Jak wybrać instalacje graficzna aby środowisko Xwindow sie poprawnie uruchomiło w trybie kreataora?

 

Pozdrówka

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiały dla mnie komunikat i instalacja robi bleeeeeeeeeeeeeee :lammer:.

warto zebys napisal cos wiecej, co sie pojawia, kiedy po czym

 

... moze dla nas komunikat bedzie bardziej zrozumialy? ;)

 

a w ogole moze dla google bedzie bardziej zrozumialy niz dla Ciebie?? <_<

 

Jak wybrać instalacje graficzna aby środowisko Xwindow sie poprawnie uruchomiło w trybie kreataora?
pouruchamiaj z parametrami, zobacz tutaj: http://www.fedora.pl/forum/index.php?showtopic=6837
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie

 

Problem z konfiguracją dysków SCSI wynikał z obecności wcześniej na nich systemu NTFS (NT 4.0) i niedokładnym jego usunięciu a co za tym idzie niepełnym formatowaniu. :D

 

Natomiast zwisy przy uruchamianiu instalacji w trybie graficznym pojawiają się też na innej karcie (PCI zamiast wbudowanej). Instalacja tekstowa idzie OK.

Mam rozumieć ,że zgodnie z sugestiami z podanych linków uruchomienie trybu graficznego powinno nastąpić dopiero po zainstalowaniu w trybie tekstowym i edycji odpowiednich plików poprzez linux rescue :?:

 

Karta S3 Trio.

 

Pozdrowienia

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć ,że zgodnie z sugestiami z podanych linków uruchomienie trybu graficznego powinno nastąpić dopiero po zainstalowaniu w trybie tekstowym i edycji odpowiednich plików poprzez linux rescue :?:

...a przede wszystkim po uprzednim zaktualizowaniu calego systemu za pomoca yuma (skonfigurowanego tak jak w http://faq.fedora.pl) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała się dziwna rzecz. Instalka w trybie graficznym nie idzie ale po zainstalowaniu konfiguracji własnej i zaznaczeniu środowiska graficznego po restarcie system podniósł się z oknami.

 

A i jeszcze jedno..nie wykrył mi monitora ...jak mam i gdzie go dodać ??.Nie moge wybrać rozdzieczości i odświeżania.!

Klient to CTX VL500 15 cali - Edit:znalazłem ustawiłem.

 

 

 

Niestety po kilku chwilach pracy w środowisku graficznym cały system wiesza się.

Po zmianie init 5 na init 3 w środowisku textowym jest ok. Dopiera po starcie grafiki startx wszystko zdycha.

 

Juz nie wiem co i gdzie mam zmienić. W xorg.conf wpisy dotyczące monitora są poprawne i karta graficzna tez się zgadza. Może zmienić mu na inny serwer X-ów.

Obecnie mam tam server X - "s3"

 

Pomocy.

 

P.S.

A ja mam sie połączyć z serwerkiem zdalnie z Windy. Poprzez telnet nie mogę.

 

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...