Skocz do zawartości

Problem Z Płytkami Fc4


shch0ta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ściągnąłem sobie Fedore Core 4 z mirrorów podanych na stronie oficjalnej, wypaliłem 4 płytki i wszystko było fajnie. Odpalił się instalator i (_wogóle_ → w ogóle) ORT ale Media Check (ten co sprawdza czy są dobrze nagrane płytki) wywala błąd na każdej płytce! Tzn. że niby każda jest źle ściągnięta lub źle nagrana. Dodam, że nagrywałem 2 razy i ściągnałem 1szą płytę także 2 razy i za każdym razem ten sam problem... Wiecie może co jest grane?

 

dodam jeszcze, że jestem początkującym Linuxowcem :D

 

z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc!

 

pozrdawiam

 

[Edit: ]

(_wogóle_ → w ogóle)
poprawiło mi chociaż napisałem dobrze :blink: chyba trzeba trochę zmienić ustawienia tego słownika :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw (przed wypaleniem) sprawdz sumy sha1.

poprawiło mi chociaż napisałem dobrze  chyba trzeba trochę zmienić ustawienia tego słownika

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=66797 ;-)

 

[edit]

 

PS. Może do ściągnięcia spróbuj użyć innego programu. Niektóre nie potrafią poprawnie ściągnąć pliku większego od pewnej wielkości (co prawda ta wielkość to 2 giga, ale nigdy nie wiadomo ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw (przed wypaleniem) sprawdz sumy sha1.

 

Jak to zrobić? bo niebardzo kapuję :D :lammer:

 

jedną płytkę ściągałem normalnie w firefoxie a inne w Getright'cie i w obu przypadkach tak samo źle jest :/...

 

 

 

PS. mnie na polskim uczyli, ze powinno być (_wogóle_ → w ogóle) ORT razem :blink::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw (przed wypaleniem) sprawdz sumy sha1.

witam!

 

Ja tez mam problem z plytami - sprawdzalem po 2 razy sumy kontrolne kazdej plyty - niestety po wypaleniu i rozpoczeciu instalacji fedora pokazuje blad pakietow - wynikajacy z tego ze nie ma ich na plycie... szczerze jestem zalamany walka z linuxem... jakie sa wasze rady - mam leciec do sklepui wydac 40zl na plyty?! jak moge teoretycznie system sciagnac za free...prosze o pomoc i rady ewentualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjscie; wybrac sie do kiosku i dac te 35 zł za linux+ z core4 ;)

Jest 7 cd dobrze nagranych; 4 instalacyjne i 3 z dodatkami, spokojna głowa.

Zeby sciagnac te 4 płyty i jeszcze powtarzac sciaganie tych które sie źle

sciagneły to komp zuzyje pradu prawie tyle co te 35 zł.

A tak jest na gotowo i bez kłopotów. Jest tez gazeta EASY LINUX

a w niej CORE4 na DVD, za 24 zł ale trza miec naped dvd którego ja niestety nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia sum sha1 na windzie służy program hashcalc

Co do wypalania, to zalecam testować na rw. Zawsze można wymazać ;-)

I najbardzie, jak tylko moge polecam nie nagrywać obrazów z maksymalną prędkością. Najlepiej nagrywać gdzie na 24x.

 

PS. Najbezpieczniej jest ściągać płyty przez torrenta. Tam praktycznie nie ma możliwości, aby się płytka źle ściągnęła (odrzucanie części uszkodzonych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lszk

Ja nagrywam z prędkością 12x a rw odpada bo na komie gdzie chcę zainstalować (_linuxa_ → Linuksa) ORT cd-rom nie czyta rw :D ...

 

co do ściągania przez torrenta - muszę spróbować chociaż nie wiem czy wina nie lezy właśnie gdzieś po stronie nagrywania bo ściągałem z ftpów podanych na fedora.redhat.com i z różnych :/ ja to mam jakiś dziwny komputer :D...

 

o włąsnie porównałem sumy i wyszło wszystko dobrze czyli to ja coś źle nagrywam :/ nagrywam z cd image .iso i z prędkością 12x ... nadal nie wiem co jest grane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. mnie na polskim uczyli, ze powinno być (_wogóle_ → w ogóle) ORT razem  :blink:  :rolleyes:

Gratuluję wysokiego poziomu kadry pedagogicznej ;-)

OT

 

A nie pisało się tego kiedyś razem? Bo też mi się wydaje, że mnie tak uczono ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja juz kawalek czasu temu zastanawialem sie na tym zwrotem,

 

bo bylem pewien ze jeszcze w podstawowce uczono mnie takiego zapisu:

 

(razem) (_wogole_ → w ogóle) ORT - w znaczeniu: nic a nic; przyklad: (_wogole_ → w ogóle) ORT nie lubie poniedzialkow.

 

(osobno) w ogole - w znaczeniu: wewnatrz zbiorowosci; przyklad: W ogole ludzi o blond wlosach, nie rozumiem ich. ;)

 

w ten sposob mozna bylo rozroznic sens zdania, bo jak widzicie po powyzszym przykladzie nie jest prosto,

 

ja od liceum pisze osobno,

 

moze Raven sie wypowie, jako guru ortograficzne na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dokleje...

wytlumaczcie poczatkujacemu...

mam fedrke4 na dvd... jak chce np. dodac jakąś aplikacje narzedziem dodaj usun aplikacje

wyskakuje mi komunikat wloz plyte nr 2 ????

plyta dvd z instalką w napedzie... i instalowanie sie wysypuje...

wiekszosc programikow instaluje yumem...

ale czasem po co jak mam je na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fedrke4 na dvd... jak chce np. dodac jakąś aplikacje narzedziem dodaj usun aplikacje

ten problem byl juz poruszany na forum:

http://www.fedora.pl/forum/index.php?showtopic=6385

warto korzystac z przycisku SZUKAJ ;)

 

niestety najprawdopodobniej blad jest w aplikacji (przynajmniej byl wtedy, moze naprawili) i nie mozna tego zrobic,

 

aktualizowales caly system yumem? po aktualizacji nadal nie mozesz doinstalowywac pakietów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...