Skocz do zawartości

Problem Z Kernelem


mike_j

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skompilowałem jajko v. 2.6.6 i nawet system się uruchomił :). Mam jednak mały problem. Podczas uruchamiania (_linuxa_ → Linuksa) ORT pokazuje się jakiś komunikat o iptables-restore, a w /var/log/messages jest linijka:

modprobe: FATAL: Module ip_tables not found.

Nie wiem, co z tym zrobić. Podczas konfiguracji wyłączyłem jakiś moduł 'netfilter', ale to chyba nie to. Nie znalazłem tam modułu ip_tables.

 

I jeszcze jedno - trochę niżej jest jeszcze błąd:

init: open(/dev/pts/0): No such file or directory

Czy jest to związane z tym, że wyłączyłem w konfiguracji Filesystems -> Pseudo filesystems -> /dev/pts Extended Atributes? Jeśli nie, to gdzie jest błąd? TIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas konfiguracji wyłączyłem jakiś moduł 'netfilter', ale to chyba nie to.

Oj, chyba jednak to :P

What is Netfilter/Iptables?

 

Netfilter is the framework in Linux 2.4 kernels that allow for firewalling, NAT, and packet mangling. Iptables is the userspace tools that works with the Netfilter framework (technically a lie; Iptables is also a part of the Netfilter framework in the kernel). Think of Netfilter as kernel space, and Iptables as userspace.

Czy jest to związane z tym, że wyłączyłem w konfiguracji Filesystems -> Pseudo filesystems -> /dev/pts Extended Atributes? Jeśli nie, to gdzie jest błąd? TIA

A tego to nie wiem :( Jednakże można przypuszczać, że to jednak to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...