Skocz do zawartości

Instalacja Fedory


nowyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie prosze o pomoc w zainstalowaniu fedory4. Jestem zielony ale to kompletnie zielony w tym temacie i pewnie niektorych z was moze to irytowac co taki Forrest Gump robi na forum ale nie wzrusza mnie to. Utknalem w tym miejscu gdzie program pyta sie gdzie zainstalowac fedore. Mam 2 partycje na jednej jest windows a na drugiej inne super wazne rzeczy boje sie ze cos sie skasuje. Czy ktoras partycje mam edytowac? i jak? Czy zalozyc nowa partycje (i jak sie to robi?) Ile trzeba miec miejsca na dysku?

Poprosze jakiegos madrego i cierpliwego czlowieka o pomoc w tej kwestii, najlepiej zeby mowil (pisal) jak do pieciolatka i bez jakichs zargonow informatycznych.

A moze istnieje jakas strona w sieci (dla dyletantow) gdzie mozna sie zorientowac w temacie?

Z gory dzieki za pomoc.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw na windzie musisz zrobić PM (particion magic) wolne miejsce na dysku → odzyskać je z jednej z partycji. Przykładowo, mając partycje 20 giga, gdzie zajęte jest 14, to możesz sobie obciąć te 6 giga i pozostawić je jako wolne miejsce niespartycjonowane. Później odpalasz instalke FC4 i wybierasz ręczny podział. Na wolnym miejscu zakłądasz wtedy partycje → /, swap i ew. /home). Dalej następuje normalna instalka.

 

http://stanton-finley.net/fedora_core_4_in...tion_notes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc . jeśli masz niespartycjowane miejsce na dysku. to przy wyborze instalacji możesz wybrac automatyczne ( nie Druid). wskazujesz puste miejsce na dysku . tym który chcesz mieć Fedore.

disk Partition setup-> Automatic Partitioning -> Keep all partitions... ->

jeśli masz więcej niż 1 dysk zazmnacz ten na którym na być instalowana Fedora;

w oknie Boot Loader Configuration ->wskaż partycje rozruchową Linuksa. jeśli chcesz aby domyślnie był inny system operacyjny - to zaznacz go (pamiętyaj aby dobrze wybrać partycje rozruchową do innego systemy operacyjnego).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...