Skocz do zawartości

Kernel Rpm


odin

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj tutaj: http://mirror.hiwaay.net/redhat/fedora/lin...testing/2/i386/ lub na jakimś innym mirrorze. Tak właściwie te najnowsze wersje to naprawdę 2.6.7-rc2 (albo nawet jeszcze nowsze).

 

A odnośnie podmiany, to spróbuj najpierw się schrootować do głównego systemu plików

chroot /mnt/sysimage

Może to pomoże :unsure:

 

[edit]

W piątek albo w poniedziałek powinien trafić już do wersji stabilnej:

http://www.redhat.com/archives/fedora-test...e/msg00139.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:  No ok sciagam cos takiego mam nadzieje ze bedzie dobre kernel-2.6.6-1.383.i686.rpm

Ps jak mozesz to podaj mi komendy i wszytskie kroki zeby podmienic kernel poprzez cd ratunkowe

A nie lepiej nowszy: http://mirror.hiwaay.net/redhat/fedora/lin...-1.424.i686.rpm ?

 

A odnośnie podmiany, to zbootować się z płytki, potem odpowiadać na pytania: język - angielski, klawiatura - polski, net - można sobie podarować, czy ma podmontować katalogi - tak. Potem w linii komend wpisać:

chroot /mnt/sysimage

Wejść do katalogu z nowym kernelem i wpisać

rpm -ivh kernel-coś_tam.rpm

Żeby nie wpisywać żmudnie nazwy pliku, wystarczy wpisać początkowe litery i wcisnąć TAB :-) Zapewne kernel zapisałeś na partycji fat32, bo FC2 nie wstaje, więc będziesz musiał tę partycję podmontować:

mkdir /mnt/katalog
mount -t vfat /dev/hdaX /mnt/katalog

gdzie /dev/hdaX - dana partycja. Jak nie wiesz która, to wpisz

fdisk -l /dev/hda

(zakładam, że to dysk primary master). Ale większość z tego to chyba już znasz i niepotrzebnie o tym piszę :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka dzieki nowy kernel zaladowany ...wszystko smiga ładnie z malymi problemami jakies bledy sa z starcie kernela itd

B) sekcja " boot log" Jun 10 14:24:29 odin mdmpd: mdmpd failed

 

sekcja kernel startup There is already a security framework initialized, register_security failed.

 

vesafb: probe of vesafb0 failed with error -6

 

 

Jun 10 22:18:10 odin sshd[2130]: error: Bind to port 22 on 0.0.0.0 failed: Address already in use.

 

Jun 10 22:46:33 odin nmbd[3250]: register_name_response: server at IP 10.10.10.3 rejected our name registration of ODIN<00> IP 10.10.10.2 with error code 6.

Jun 10 22:46:33 odin nmbd[3250]: [2004/06/10 22:46:33, 0] nmbd/nmbd_mynames.c:my_name_register_failed(36)

Jun 10 22:46:33 odin nmbd[3250]: my_name_register_failed: Failed to register my name ODIN<00> on subnet 10.10.10.2.

Jun 10 22:46:33 odin nmbd[3250]: [2004/06/10 22:46:33, 0] nmbd/nmbd_namelistdb.c:standard_fail_register(283)

Jun 10 22:46:33 odin nmbd[3250]: standard_fail_register: Failed to register/refresh name ODIN<00> on subnet 10.10.10.2

 

A tak to system dziala prawidlowo ...jesli wiesz jak weliminowac te bledy to z gory wielkie dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się tutaj, bo ja też w związku z updatem kernela.

 

Dziś zrobiłem yum update ============>2.6.5-358 ====> 2.6.6-457 (chyba tak jakoś). System zrestartowałem. W boot menu mam teraz pokazany stary kernel i nowy. Co zrobić żeby pokazywał się tylko nowy?

Myślałem, że trzeba poszukać w groob'ie, ale nie miałem już czasu => do pracy <_<

 

Wszystko działa ok tylko jak usunąć ten wpis w boot menu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz edytować plik grub.conf. Po edytowaniu go np. poprzez vim, musisz odszukać w nim wpis dotyczący starego kernel (musisz patrzeć po nazwie, jaka Ci się wyświetla w grub'ie i jaką masz na liście w tym pliku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) sekcja  " boot log"  Jun 10 14:24:29 odin mdmpd: mdmpd failed

mdmpd jest demonem odpowiedzialnym za zarządzanie software'owym RAIDem i należy do paczki mdadm ("mdadm controls Linux md devices (software RAID arrays)"). Żeby pozbyć się tego komunikatu odpal ntsysv lub system-config-services i powyłączaj na wszystkich runlevelach usługę mdmpd (zakładam, że nie używasz software'owego RAIDu).

sekcja  kernel startup  There is already a security framework initialized, register_security failed.

Tu się coś SELinux pluje - raczej nic poważnego (a przynajmniej tak mi się wydaje).

vesafb: probe of vesafb0 failed with error -6

Sam to mam :/ Jak będę wiedział, to napisze później - teraz nie miałem czasu zbytnio poszukać, bo sesja, egzaminy, itd. :/

Jun 10 22:18:10 odin sshd[2130]: error: Bind to port 22 on 0.0.0.0 failed: Address already in use.

http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=120302

i ten wątek -> http://www.redhat.com/archives/fedora-test...l/msg02536.html

A tak przy okazji - potrzebne jest Ci sshd? Jeśli nie, to wyłącz. Przyspieszy start systemu :-)

Jun 10 22:46:33 odin nmbd[3250]:  register_name_response: server at IP 10.10.10.3 rejected our name registration of ODIN<00> IP 10.10.10.2 with error code 6.

nmbd jest odpowiedzialny za rozwiązywanie nazw NetBIOS. Ma u Ciebie jakieś problemy z zarejestrowaniem. Za bardzo na sieciach w Linuksie się jeszcze nie znam, ale mógłbyś powiedzieć, czym jest u Ciebie 10.10.10.2 i 10.10.10.3 oraz ten dziwny adres podsieci 10.10.10.2?

Co zrobić żeby pokazywał się tylko nowy?

Tak jak napisał lszk, tyle, że w Twoim wypadku lepiej jest odinstalować stary kernel - samemu usunie wpisy :-) Tak to Ci będzie tylko zawalać miejsce na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajownik

Masz może jakiś link do łopatologicznego wytłumaczenia jak odinstalować stary kernel?

 

Nie wiem czy to możliwe, ale zadam to pytanie:

Skoro yum zrobił update kernela, to czy możliwe jest przy jego pomocy odinstalować stary ? np remove nazwa.starego.kernela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej usunąć go wraz z jego system map'em i initrd (jak jest) z /boot? Oraz później jego moduły z /etc/modules

Jeśli samemu kompilowało się kernel, to tak. Jeśli z (_rpma_ → RPM-a) ORT - jak najbardziej nie. Wpisy i tak pozostaną w bazie danych. Nie po to wymyślono system pakietowania, by potem szukać plików po systemie.

 

Wystarczy wpisać:

yum list kernel
yum remove kernel-numerki

Można też z przy użyciu (_rpma_ → RPM-a) ORT:

rpm -qa |grep kernel
rpm -e kernel-numerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...