Skocz do zawartości

Samba Niepokorna


exyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek - wiem, że tutaj: http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...p?showtopic=734 toczy się podobna dyskusja, ale tylko podobna.

 

Problem mam taki, że skonfigurowałem sambę, niestety komputer z win20003 nie łączy się z Sambą. Widzi ją w 'workgroup' , jednak po kliknięciu na nazwie kompa z uruchomioną sambą dostaję na twarz:

 

"\\Exyte is not accessible. You might not have permissiion to use this network resource. Contatc the administrator of this server to find out if you have access permissions. The network path was not found"

 

Samba jest skonfigurowana następująco :

 

User jeste dodany o nazwie identycznej z nazwą komputera Windows2003

Zasób sieciowy w postaci /mnt/FAT - atrybuty read/write

Authentication mode: Share

Authentication server : pusto

KErberos REalm: pusto

Encrypt password: yes (próbowałem też z opcją NO)

Guest account: exyte

 

Komputer z Fedorą nazywa się exyte i user zalogowany to exyte

Komputer z Win nazywa się Asia i zalogowany user to Administrator

 

Proszę o pomoc. Irytacja się wdzierać zaczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij plik konfiguracyjny /etc/samba/smb.conf . Jaka wersje Samby uzywasz? Instalowales z binarek czy kompilowales samodzielnie ?  Z Twojego opisu nie widac pelnej konfiguracji Twojej samby.

W tej chwili juz nie moge, pokasowalem wsio i bede instalowac raz jeszcze. Sciagne z www.samba.org i sproboje raz jeszcze ją odpalić, jak się nie uda, to na pewno powrócę tutaj.

A wersja była ta co jest z FC2 , nie mam pojęcia jaka to. Aktualnie zassałem wersję 2.2.9 kompilowalem samemu i potem konfigurowalem/odpalalem, ale sytuacja byla gorsza jeszcze. (_wogole_ → w ogóle) ORT kompa nie bylo widac w workgroup.

 

Pozdr.

 

---------

Aktualnie ściągnąłem i zainstalowałem SAMBA w wersji 3.0.4

 

config do pobrania tu:

 

http://217.96.90.138/~exyte/smb.conf

 

W tej chwili sytuacja wygląda tak, że dostaje cały czas ten sam komunikat co wcześniej.

 

---------

Sytuacja się rozwinęła, odblokowałem porty 137,138,139 na firewallu i... Widać mnie w otoczeniu, widać nawet co jest udostępnione, niestety nie można się do tego dobrać w żaden sposób, wyskakuje komunikat :

 

\\Exyte\FAT is not accessible. You might not have permission to use this network resource.

Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions.

 

Network access is denied.

 

 

Więc dalej stoję w tym samym miejscu. H E L P .

 

-------------

 

I dziala, chodzilo o prawa dostepu z poziomu systemu do katalogow, ktore udostepnialem samba. Teraz w topicu mysterius fstab dochodze swego. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...