Skocz do zawartości

Fedora 4 - Instalacja W Lanie


gregg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy komus udało się zainstalować, lub wie, jak to zrobić?

 

Chodzi mi o to, że chcę postawić FC4 na ok. 15 stacjach, a nie chcę biegać z 4 płytami od jednego do drugiego - w dodatku nie wszystkie w ogóle mają napęd CD.

W sieci mam sewer, na którym mogę uruchomić dowolną usługę - działa w tej chwili SMB i FTP.

 

Jak to zrobić?

 

Próbowałem z floppa od FC1 (bootdrv.img, netdrv.img) przez FTP. Niby wszystko ok, ale po załadowaniu stage2 (czy jakos tak) otrzymuję komunikat, że struktura drzewa nie odpowiada wersji zbootowanej (no niby racja, bo bootowałem z floppa dla FC1).

Problem polega na tym, że dla FC4 nie ma opcji bootowania z floppa (albo nie znalazłem) - bootdisk.img ma coś ok. 8MB.

 

Jakieś sugestie?

Z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że dla FC4 nie ma opcji bootowania z floppa (albo nie znalazłem) - bootdisk.img ma coś ok. 8MB.

ma bootowanie z 6 dyskietek, jednak praktyczniejsze jest bootowanie z pendrive'a lub z cd, tutaj opis metod bootowania

 

jezeli masz juz utworzona strukture katalogow to powinno pujsc ladnie z serwera ftp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale problem polega na tym, że - jak mówiłem - nie wszytskie mają napęd CD.

Chciałbym przeprowadzić te instalację równocześnie, a nie mam 15 pendrive`wów.

Nie ma żadnej alternatywy?

 

A nie istnieje metoda, aby zbootować kompa z sieci - tak, jakbym włożył CD do napędu?

 

==| edit |==

Znalazłem odpowiedź: http://fedora.redhat.com/docs/fedora-insta...g-from-pxe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...