Skocz do zawartości

Zainstalowałem Fc2


Piotr82

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie wywaliłem FC1 ( strasznie zabałaganione ) i zainstalowałem FC2.

Tak póżno zdecydowałem się na FC2 ponieważ już raz ją zainstalowałem w dniu premiery i średnio się nią zajarałem , pare rzeczy mi nie działało i ogólnie nie najlepsze wrażenie na mnie zrobiła.

Teraz mam nowa płyte główna i procka i zainstalowałem na niej FC2 i jestem w szoku jak za***iście działa.

Wczoraj w nocy zrobiłem całkowity upgrade , a dzisiaj rano poinstalowałem sobie dodatkowe programiki i wszystko działa na 100 %.

 

Do ustawienia wszyskiego korzystałem sobie z tego :

http://www.fedorafaq.org/

http://fedoraguide.org/fc2/fc2beginnersguide.html

http://home.gagme.com/greg/linux/fc2-tips.php

 

Mam jeszcze przed sobą do zrobienia pare rzeczy ,ale jak narazie działa wyśmienicie.

No poza tym że jak pierwszy raz się nie chciała właczyć w trybie ładowania tym graficznym.

No ale jak zrboiłem upgrade (między innymi kernela) to wszystko jest ok.

Co do problemów to tak jak napisałem w poście który jest na ten temat nie moge uruchomić Partition Magica bo coś fc2 pochrzaniła ( mam jednak nadzieje że da się to naprawić ).

 

Zastanawiam sie również czy instalować firestartera czy zostawić ustawienia iptables domyślne.

Pracuje w gnome 2.6 i jeszcze mi się od wczoraj ani razu nic nie zwiesiło i działa bardzo dobrze.

Wszystkie aplikacje które chciałem zainstalować zainstalowałem i jest ok.

Mam tylko takie pytanie bo nie moge tego znależć. Gdzie się zmienia żebym mógł edytować menu w gnome , wiem że było to w jakimś faq , ale jakoś tego nie widze.

 

Ok pozdrawiam i jak coś to będe dopisywał moje uwagi i pytania.

 

(_acha_ → aha) ORT mam czasami że mi w nautilusie nie chcie rozpakować jakiegos archiwum.

Co z tym fantem zrobić , może jakiś inny programik używać niż file roller ?

Dobra ten problemik rozwiązałem , poprostu doinstalowałem coś do obsługi rara bo z tym miałem problem.

 

Dlaczego programik do muzyki Muine nie ładuje wszystkich katalogów z mp3.

Niektóre ładuje ,a inne nie. Myslałem że chodzi o plik m3u ,ale utworzyłem taki w programie EasyTAG i nadal Muine nie chce ładować muzyki.

 

Przy próbie odpalenia Totema wyskakuje mi :

Could not link video output thread (cs and balance)

To samo mam przy gstreamer player.

 

Jak zrobić żeby w gnome pasek był nie zawsze na wierzchu. Nie chodzi mi o to żeby się chował automatycznie tylko że nie był na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to samemu znalazłem i dużo to mi nie daje , ale wiem że na początku wydania fc2 w którymś faq było rozwiązanie problemu. Wystarczyło coś zmienić i już można było edytować menu , jak widze w tym faq ta sprawa jest update więc to może było tam właśnie. Oprócz tego pisało w tym starym że to jest jakis bug i był link do tematu w którym była dyskusja o tym. Chodziło o to że jak się edytuje menu gnome to można je całe stracić i dlatego zablokowali te opcje.Chodż pisali że w 2.6 można będzie edytować menu to w fc2 jest to zablokowane.

 

(_acha_ → aha) ORT i jeszcze :

Korzystał ktoś z tego : http://fedoranews.org/contributors/vitor_d..._domingos/ntfs/

I zainstalował ktoś stery do ati na najnowszym jajku w fc2 ?

 

ps. kurde tyle pytań a tak mało odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie wiem ,ale wydaje mi się że to był unrar .

W Synapticu przeleciałem po repozytoriach i zainstalowałem wiekszość co ma w nazwie rar.

( dokładnie to tylko kilka programików ) Teraz działa jak należy.

 

Kolejne pytanie :

Jak wyłączyć ikonke informacji o uaktualnieniach z traya.

Niby jak się kliknie konfiguracje to jest remove from panel , ale po ponownym załadowaniu znowu się pojawia.

Wyłaczyłem nawet usługe która ( z opisu tak wynika ) za to odpowiada i nadal mam tą ikonke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz shaszowac ostatnia linijke w /etc/inittab

A nie ładniej zmienić linijkę:

id:5:initdefault:

na

id:3:initdefault:

Nie wyłączamy w ten sposób Xów na runlevelu 5. Teraz można dodać odpowiednie wpisy do Gruba i podczas startu wybierać, czy chcemy, żeby system uruchamiał się w trybie graficznym, czy nie. Właściwie to to można zrobić bez mieszania w inittab :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ładniej zmienić linijkę:
id:5:initdefault:

na

id:3:initdefault:

Nie wyłączamy w ten sposób Xów na runlevelu 5. Teraz można dodać odpowiednie wpisy do Gruba i podczas startu wybierać, czy chcemy, żeby system uruchamiał się w trybie graficznym, czy nie. Właściwie to to można zrobić bez mieszania w inittab :-)

 

Jeszcze jedno. jakie maja byc te wpisy do GRUB-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. jakie maja byc te wpisy do GRUB-a??

Na końcu parametrów kernela dać liczbę 3 (tryb tekstowy), lub 5 (tryb graficzny). Może to wyglądać mniej więcej tak:

title Fedora Core (2.6.7-1.437ɤ)
       root (hd0,4)
       kernel /boot/vmlinuz-2.6.7-1.437ɤ ro root=LABEL=/ 3
       initrd /boot/initrd-2.6.7-1.437ɤ.img

(dla trybu tekstowego). Aha, jak już robisz to w Grubie, to nie trzeba nic zmieniać w /etc/inittab :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...