Skocz do zawartości

Fc1 I Windows 2k


vip13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem zainstalowalem na pusty dysk Fedore Core1 - dzialala bez problemu, az do czasu gdy zainstalowalem Windowsa 2000 Professional. Przy uruchomieniu gdy normalnie wlaczal sie program GRUB i mialem mozliwosc wyboru systemu , (_odrazu_ → od razu) ORT uruchomil sie win :shock: . Nie wiem jak wrocic do GRUB'a i licze na Wasza pomoc bo nie usmiecha mi sie re-install Fedory. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zainstalowalem na pusty dysk Fedore Core1 - dzialala bez problemu, az do czasu gdy zainstalowalem Windowsa 2000 Professional. Przy uruchomieniu gdy normalnie wlaczal sie program GRUB i mialem mozliwosc wyboru systemu , (_odrazu_ → od razu) ORT uruchomil sie win  :shock: . Nie wiem jak wrocic do GRUB'a i licze na Wasza pomoc bo nie usmiecha mi sie re-install Fedory.  :rolleyes:

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...findpost&p=3893

Twój problem jest analogiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zainstalowalem na pusty dysk Fedore Core1 - dzialala bez problemu, az do czasu gdy zainstalowalem Windowsa 2000 Professional. Przy uruchomieniu gdy normalnie wlaczal sie program GRUB i mialem mozliwosc wyboru systemu , (_odrazu_ → od razu) ORT uruchomil sie win  :shock: . Nie wiem jak wrocic do GRUB'a i licze na Wasza pomoc bo nie usmiecha mi sie re-install Fedory.  :rolleyes:

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...findpost&p=3893

Twój problem jest analogiczny...

prosilem o pomoc a nie o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zainstalowalem na pusty dysk Fedore Core1 - dzialala bez problemu, az do czasu gdy zainstalowalem Windowsa 2000 Professional. Przy uruchomieniu gdy normalnie wlaczal sie program GRUB i mialem mozliwosc wyboru systemu , (_odrazu_ → od razu) ORT uruchomil sie win  :shock: . Nie wiem jak wrocic do GRUB'a i licze na Wasza pomoc bo nie usmiecha mi sie re-install Fedory.  :rolleyes:

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...findpost&p=3893

Twój problem jest analogiczny...

prosilem o pomoc a nie o komentarze.

OK, już Ci napiszę :D. Jeśli windows Ci się normalnie bootuje to fajnie, jeśli nie, to nie czytaj dalszej części posta tylko zasygnalizuj o pomoc. Zacytuję Sz.K.

włóż 1 cd Fedory, i jak Ci zabootuję wpisz:

linux rescue

potem się chrootnij na swoją Feforkę wink.gif

chroot /mnt/sysimage

(jakoś tak ? będzie napisane wink.gif)

 

a jak już będziesz w systemie wydaj komendę:

grub-install /dev/hda

 

i zobaczymy ... może odpalisz .... wtedy pozostanie tylko dopisanie do gruba odpowiednich parametrów i wszystkie systemy będą śmigać ....

 

proste rozwiązanie ? ale może się uda smile.gif

Powinno chodzić, jak nie, to napisz jakie masz błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zainstalowalem na pusty dysk Fedore Core1 - dzialala bez problemu, az do czasu gdy zainstalowalem Windowsa 2000 Professional. Przy uruchomieniu gdy normalnie wlaczal sie program GRUB i mialem mozliwosc wyboru systemu , (_odrazu_ → od razu) ORT uruchomil sie win  :shock: . Nie wiem jak wrocic do GRUB'a i licze na Wasza pomoc bo nie usmiecha mi sie re-install Fedory.  :rolleyes:

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...findpost&p=3893

Twój problem jest analogiczny...

prosilem o pomoc a nie o komentarze.

OK, już Ci napiszę :D. Jeśli windows Ci się normalnie bootuje to fajnie, jeśli nie, to nie czytaj dalszej części posta tylko zasygnalizuj o pomoc. Zacytuję Sz.K.

włóż 1 cd Fedory, i jak Ci zabootuję wpisz:

linux rescue

potem się chrootnij na swoją Feforkę wink.gif

chroot /mnt/sysimage

(jakoś tak ? będzie napisane wink.gif)

 

a jak już będziesz w systemie wydaj komendę:

grub-install /dev/hda

 

i zobaczymy ... może odpalisz .... wtedy pozostanie tylko dopisanie do gruba odpowiednich parametrów i wszystkie systemy będą śmigać ....

 

proste rozwiązanie ? ale może się uda smile.gif

Powinno chodzić, jak nie, to napisz jakie masz błędy...

windows bootuje sie normalnie ale fedora nie chce sie wlaczyc. Po ekranie z logiem plyty glownej pojawia sie "Uruchamianie Systemu Windows". Tak sie dzieje po doinstalowaniu Windowsa. GRUB sie nie wlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wszystko robił wg. tego opisu to na 100% powinno grać. Aha oczywiście masz włączone bootowanie w biosie na cdrom?

PS. O co chodzi z tym edytowaniem grub'a? Ja jak pamiętam, to nie musiałem nic zmieniać :/ Wszystko działało :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Windows chce być panem i zamienia wpszystkie wpisy w MBR dysku, tak że wywala z niego wszystkie wpisy Linuksa:(

Napisz, w którym miejscu utknąłeś, czego nie potrafisz zrobić, nie wiesz jak to zrobić, co Ci nie działa, jakie masz błędy itd. Im więcej napiszesz tym łatwiej będzie Ci pomóc. Fajnie, że zabierasz się za Linuksa w tym wieku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Niestety Windows chce być panem i zamienia wpszystkie wpisy w MBR dysku, tak że wywala z niego wszystkie wpisy Linuksa:(

Napisz, w którym miejscu utknąłeś, czego nie potrafisz zrobić, nie wiesz jak to zrobić, co Ci nie działa, jakie masz błędy itd. Im więcej napiszesz tym łatwiej będzie Ci pomóc. Fajnie, że zabierasz się za Linuksa w tym wieku :D

Teraz wyszysko zniknelo mi z dysku wiec jest juz to nie wazne. Jak przegram sobie FC2 to wgram i bedzie chodzic pieknie. Pozdrawiam i dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...