Skocz do zawartości

Reinstalacja Fedora 4


kakiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Wszystko sie zaczelo od glupiego polecenia rm -fr e*, ktore mialo usunac wszystkie pliki z katalogu /root zaczynajace sie na e biggrin.gif Niestety po paru chwilach okazalo sie ze nie jeste w katalogu /root a /!!!!!!!!!!!!!! I sie zaczelo! Postanowilem sie jednak nie zalamywac i przeinstalowac system z plytek, ktore sciagnolem:). Wrzucilem pierwsza z napisem wybralem uaktualnij, a instalator zainstalowal mi tylko przegladarke Firefox:( Jak zmusic instalator do tego aby nie skasowal mi calego systemy plikow i mojego katalogu /home a tylko uzupelnil brakujace pliki w etc?

 

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zaczelo od glupiego polecenia rm -fr e*

Zamiast pisać:

rm -rf cośtam

Lepiej jest dawać parametry na sam koniec:

rm cośtam -rf

Jak zmusic instalator do tego aby nie skasowal mi calego systemy plikow i mojego katalogu /home a tylko uzupelnil brakujace pliki w etc?

Nie da się. Instalator sprawdza paczki w bazie danych RPM, a nie ich fizyczną obecność na dysku. Skoro wywaliłes jakies pliki z HDD, a bazie wszystko jest niby w porządku, to skąd ma biedny instalator wiedzieć, że czegoś brakuje?

 

Zresztą jak pousuwałes już sobie część konfigów, to nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy reinstalacją, a po ponowną instalacją. Jeśli masz /home na osobnej partycji, to nie będziesz miał żadnego problemu. W czasie instalacji podmontujesz ją pod /home, a potem stworzysz w systemie użytkowników o tych samych ID i GID (radzę wcześniej zaktualizować cały system).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...