Skocz do zawartości

Kompilacja Jadra Fc2 Z 8kstack


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

napotkalem problem z instalacja sterownika nvidii wg teco co bylo w readme.

Oczywiscie widze ciemnosc.

Przeczytalem archiwum izabralem sie ze kompilacje jajka 2.6.6-1.435 z opcja 8k stack

(jak rozumiem wylaczyc 4k)

i tu mala porazka.

NIE MA takiego wpisu.

Ani w kernel hacking ani w innych.

Nie chce uzywac gotowca z

http://www.linuxant.com/driverloader/wlan/...kernel-i686.php

bo popierwsze stary po drugiejesli moge (a w (_linuxie_ → Linuksie) ORT moge i bardzo to lubie) i wole miec wlasne jajko ,

skompilowane przez siebie z wlasnymi ustawieniami.

Przepatrzylem jeszcze plik .config czy taki wpis wystepuje coby to

zmodyfikowac recznie ale tez nie ma.

 

Jakies sugestie ?

Pozdr.

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że wszelkie "fabryczne" kernel_coś_tam.rpm tak mają. Nie rozumiem tego, ale stwierdziłem, że mniej czasu zajmie mi ściągnięcie oryginalnego kernela 2.6.6 z kernel.org i skompilownie po swojemu (lub używając stary config i zmiany tylko najpotrzebniejszych ustawień) niż zgłębianie tematu.

Jedyny problem to taki, że potem apt nie chce odinstalować oryginału, bo przecież co to za linux bez kernela, i trzeba powymiatać śmieci samemu. :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to taki, że potem apt nie chce odinstalować oryginału, bo przecież co to za linux bez kernela, i trzeba powymiatać śmieci samemu.

Gdzieś mi sie obiło o uszy, że można wklepać make rpm i zrobi paczkę (nie sprawdzałem :unsure: ). Nie wiem tylko, czy zamiast make i make modules, czy po :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to taki, że potem apt nie chce odinstalować oryginału, bo przecież co to za linux bez kernela, i trzeba powymiatać śmieci samemu.

Gdzieś mi sie obiło o uszy, że można wklepać make rpm i zrobi paczkę (nie sprawdzałem :unsure: ). Nie wiem tylko, czy zamiast make i make modules, czy po :/

Raz coś podobnego zrobiłem. Nawet się jądro zainstalowało, ale niestety rozwaliło GRUB-a kompletnie - w kosmos poleciał m.in. grub.conf i coś tam jeszcze.

Tak, że można ale trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...