Skocz do zawartości

Fedora Po Instalacji


Comrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowiutkim użytkownikiem FC po przesiadce z Auroksa. Po instalacji udało mi się jakoś zainstalować sterowniki do nVidii, ale nie radzę spbie z kilkoma sprawami:

1. Jak poprawnie zedytować config apt-a aby widział repozytoria w necie?

2. Coś dziwnego dzieje się z dźwiękiem. Regulator głośności w pasku namiętnie opada do końca i dźwięk jest prawie nie słyszalny. Jak można przenstalowac driver karty (SB 1024 Live!)?

Dzięĸi za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak można samemu alse zainstalować , ale lepiej poszukaj informacji o twojej karcie w necie i o działaniu jej na kernelu 2.6 ( bo 2.6 ma alse automatycznie ) . (_napewno_ → na pewno) ORT znajdziesz dużo informacji bo przeciez to popularna karta. Z FC2 pojawił się problem z brakiem dzwięku więcu może w tym kierunku szukaj ( mam nadzieje że zrobiłeś wszytskie update włacznie z kernelem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo co ty jeśli chodzi o głośność. spróbuj wejsć do preferencje dzwięk i tam zaznacz uruchamianie serwera dzwięku. Jak nie zadziała, to pogadamy dalej. JHA w każdym razie z tym sobie poradziłem bez reinstalacji alsy.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

hej! u mnie pojawil sie podobny problem. FC2 wykrył

Vendor: Ensoniq

Model: 5880 AudioPCI

Module: snd-ens1371

Swoja droga mam SB 128 PCI, ale never mind narazie.

test sound dziala wszystko jest niby ok, nawet głośność myśle, że jes poprawnie ustawiona. Tymczasem jednak nie slychac ani bledow systemowych czy muzy z CD. Serwer dzwieku wlaczony. Jakis pomysl co moze byc nie tak?

Wypadalo by jeszcze napisac, ze nie aktualizowalem nic, bo jesli teraz mi nie chodzi to czy pozniej juz bedzie?

Znalazlem jeszcze cos takiego jak GStreammer Preferences i ma jak ustawiam alse to pisze, failed to construct test pipeline for "Alsa - bla bla bla..."

Co robie źle? o czym zapomniałem?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...