Skocz do zawartości

Kernel Panic Z Instalki Dvd Lub Cd Fc4 64 Bit


michalak_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem. mam dwie instalki FC4 64 bitowe (na DVD i CD), obie są sprawdzone pod kątem zgodności sum kontrolnych i są OK. Jak wrzuce instalkę do napędu i wcisnę ENTER, to przy wczytywaniu parametów systemu (jeszcze przed wyborem języka itp) pojawia się komunikat kernel panic a potem unable to mount root fs on unknown block(3,2). RATUNKU, co to może oznaczać??? Zwiecha totalna. PS Mam system 64 bitowy (komp) - i płyta główna i procek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dokladnie masz sprzet?

Witam.. Podaje specyfikację kompa:

 

1. AMD Sempron 2600+ 64 Bit (nowy sprzęt)

2. Płyta główna MSI K8T Neo-F PCB 2.0 na VIA (nowy sprzęt)

3. 768 MB RAM DDR400 MHz

4. Grafika ATI Radeon 9200 SE 128 MB

5. Dźwięk AC'97 zintegrowany

6. FireWire na PCI (tego nie było wpiętego w starej płycie)

7. HDD 1 - 80 GB

8. HDD 2 - 4.3 GB

9. DVD-RW DL Liteon.

10. LCD 17 cali (na 64 bitowej instalece - unknown monitor, na 32 bitowej - OK)

 

Dzięki za zainteresowanie i czekam na sugestie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. AMD Sempron 2600+ 64 Bit (nowy sprzęt)

to zostaje pytanie czy ten Sempron jest w PEŁNI 64-bitowy czy tez nie całkiem wink.gif

jezeli jest to nowy sprzet, to w 98% jest to procek 64 bitowy (bo obecnie 32 bitowe wersje to rzadkosc)

 

ja na Twoim miejscu uruchomilbym kompa z jakiejs dystrybucji live np. knoppix albo slax

 

ze wzgledu na to ze czesc podzespolow jest nowych w ten sposob mozna sprawdzic, co jest nie tak,

 

jezeli nie uda sie uruchomic dystro live przy standardowym starcie to sprobuj uzyc parametrow jadra (gdzies na forum juz je zamieszczalem np. nodma, nousb, acpi=off itp.)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jezeli nie uda sie uruchomic dystro live przy standardowym starcie to sprobuj uzyc parametrow jadra (gdzies na forum juz je zamieszczalem np. nodma, nousb, acpi=off itp.)

Oki, dzięki spróbuję. Aha, jeszcze jedno - przy starcie systemu - przed uruchomieniem netu i innych - pojawia się komunikat że ACPI jest niewłączone/niedostępne. Nie wiem, czy to czasem nie ma czegoś wspólnego z kernel panic . Jak wyłączyłem w BIOSie tę funkcję to nawet mi nie startował winxp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno - przy starcie systemu - przed uruchomieniem netu i innych - pojawia się komunikat że ACPI jest niewłączone/niedostępne. Nie wiem, czy to czasem nie ma czegoś wspólnego z kernel panic . Jak wyłączyłem w BIOSie tę funkcję to nawet mi nie startował winxp

zazwyczaj po instalacji linuksa wraz z parametrami np. acpi=off, nodma itp. wystarczy zaktualizowac caly system (yum update) i wiekszosc niedociagniec zostanie usunieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia się komunikat kernel panic a potem unable to mount root fs on unknown block(3,2).

Może to → http://groups.google.com/group/pl.comp.os....dd062294f8462d2

Sprawdzałem już wczoraj. instalka poszła, po restarcie kompa cieeeeemno na ekranie - zwiecha totalna (probowałem na LVM, ext2 i ext3. A ciekawostka - na Suse 9.2 ruszyło bez żadnych problemów. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jak to zrobić,  skoro nawet nie startuje system. Nawet żadnego trybu, nawet tekstowego?

Uruchamiasz system w trybie rescue → http://www.fedorafaq.org/basics/#rescue

Pozwalasz na zamontowanie systemu i potem:

chroot /mnt/sysimage
yum update yum
yum update

(sorry, że tak długo nie odpisywałem, ale nie mam ostatnio w ogóle czasu na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...