Skocz do zawartości

Fc4 I Mysz


rafori

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Kiedys pisalem posta A4-Tech i Fc4 i chodzilo o niedzialajaca mysz.

Okazalo sie ze na mojej plycie ta mysz (jak i wszystkie inne na ps/2), na zadnej z dystrybucji (gentoo, mandrake,fc4,knoppix,itd) nie dziala..

Plyta jest nowa ze stajni Asusa, ale pod win... mysz chodzi.

 

Czy uwazacie ze mysz pod USB moglaby zaczac chodzic? Pytam bo nie mam i musialbym specjalnie kupic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora nie powinna mieć problemów z myszą USB (chyba że z obsługą większej ilości przycisków ale do tego wystarczy edycja pliku /etc/X11/xorg.conf). Zawsze możesz zapytać sprzedawcy czy ta mysz działa na Fedorze i zaznaczyć że jak nie zadziała to odniesiesz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zapytać sprzedawcy czy ta mysz działa na Fedorze i zaznaczyć że jak nie zadziała to odniesiesz.

Z tym nie jest tak dobrze. Zazwyczaj sprzedawca powie że nie ma pojęcia czy ona działa, a jeśli nie to pana problem. Jeśli na pudełku nic nie pisze, że nie działa pod linuksem to raczej działa - częsta odpowiedź sprzedawców. Można się dogadać ze sprzedawcą, że w razie nie działania odniesiesz produkt, niestety nie z każdym się da sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie da to trzeba zmienić sklep:]

Nie zawsze się da. Np. jak ktoś mieszka w małych miejscowościach to nie ma za dużego wyboru. Bierze to co jest... Ja na szczęście mam całkiem przyjemnych sprzedawców w sklepie gdzie kupuję sprzęd, da się z nimi dogadać, ale np. jak byłem w Bielsku-Białej, w jednym sklepie sprzedawca nie bardzo chciał iść na kompromis, obstawał przy swoim: "Bierzesz pan towar taki jaki jest, a jak nie to dziękuję". Na szczęście takich ludzi spotyka się coraz rzadziej, sklepy w końcu dbać o klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście jest (tak na oko) 15 sklepów komputerowych, ale i tak chodze do jednego, ze sprzedawcą jestem "na ty" i bardzo przyjemnie robi mi się zakupy. Naprawa gwarancyjna też nie stanowi problemu. Więc apeluję: nie kupujcie w badziewnych sklepach, lepiej troszkę poszukać niż potem mieć kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jest problem bo od dawna mam dobra mysz A4techa i na wszystkich Fedorach mi chodzila. Ostatnio wymienilem procesor na 64bit wraz z plyta i karta Nvidii i teraz mysz milczy. W dodatku w kazdej dystrybucji. Logicznie mysiac mozna podejrzewac zarono plyte glowna i karte z chipsetem NVidii jak i (tego nie wiem, ale bycmoze) niedopracowanie obslugi plyty ze strony linuksa.

 

Dlatego pytam o mozliwosc podmiany na USB. Jesli nie zadziala bede musial oddac plyte na gwarancji i wziac cos innego...

 

Plyta moim zdaniem nie byle jaka bo Asus K8N4-E Deluxe.

 

Jak sprawdze z mysza na USB, odezwe sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...