Skocz do zawartości

Kilka Dystrybucji Live Na Jednym Dysku Usb


GORA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam HDD na USB 60GB i chcialbym na nim umiescic 3 lub 4-y dystrybucje LIVE ale nie wiem od czego zaczac .. Chcialbym miec jakies okno ktore mi sie odpala przy botowaniu z tego dysku na USB ( mowie tylko w biosach gdzie jest botowanie z USB ) w ktorym mogbym sobie wybrac ktora dystrybucje chcialbym odpalic.

Prosze mniej wiecej o jakies naprowadzenie mnie jak to zrobic, bo naprawde nie wiem od czego zaczac.

 

z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to instalacja wygląda tak samo jak na zwykłym dysku, musisz poszukać jak zainstalować dwa linuksy na jednym dysku i po kłopocie. Przy starcie systemu wyskoczy ci bootloader np grub i tam po prosu bedziesz miał do wyboru systemy które zainstalujesz. Oczywiście musisz miać płyte główną, która pozwala na bootowanie z urządzeń usb. Np eopx 8kda3i, ja na przykład mogę sobie na niej zbootować z usb

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale.... ten dysk bede uzywac na innych komputerach i moj komputer nie wchodzi tutaj w gre.(mam laptopa i nie botuje miu z usb w biosie wink.gif. Dlatego chcialem miec jakies menu ktore domyslnie bedzie sie uruchamiac z tego dysku USB (dysku bede uzywac na kompach gdzie akurat maja botowanie w biosie) obojetne na jakim komputerze, a wtedy chcialbym miec do wyboru rozne dystrybucje LIVE. Wiem tylko tyle ze moglbym jedna dystrybucje normalnie przerzucic na USB i odpalic syslinux i by chodzilo ale co z innymi wersjami jakbym chcial sobie dodac.....tutaj juz moje pomysly sie koczna.wink.gif

 

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...