Skocz do zawartości

Konfiguracja Fedory Core 2


Piotr82

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem wczoraj artykuł o konfiguracji Fedory 2 po świeżej instalacji.

Tekst jest na mojej stronie.

 

http://coxis.webhop.net/

 

Tekst napisany jest dla początkujących i starałem się w nim zamieścić podstawowe czynności które należy zrobić po świeżej instalacji Fedory.

 

No i mam do was prośbe o zbadanie czy czegoś nie schrzaniłem merytorycznie.

Jeżeli ktoś miałby jakieś sugestie ,albo chciałby coś dopisać to prosze :)

Myśle że taki tekst ( instrukcja ) przyda się osobom przechodzącym na Fedore z np. Mandrake , głównie początkującym użytkownikom.

 

Pozdrawiam i licze że ktoś coś dorzuci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś : " 6. Wyłaczenie niepotrzebnych usług" ale byłoby jeszcze lepiej jak byś napisał gdzie i które można spokojnie wyłaczyć. Kolejna sprawa, która mnie interesuje to firewall. Piszesz tam o "firestarterze". I tu mje pytanie czy będzie in działał na KDE jesli sie nie ma GNOM'a? Jesli nie to co mógłbys polecić dla KDE? I opisz choć troche jakiegos firewalla, co i jak w nim porobić aby działał sprawnie.

To tyle na razie i pozdrawiam. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do usług to jest to chyba troche indywidualna sprawa ,ale napisze które usługi mam wyłaczone ( a raczej które usługi mam właczone bo nie pamiętam już które były domyślnie właczone i które wyłaczyłem ) .

2. Firestarter nie jest firewallem tylko nakładką na iptables ( iptables jest firewallem ) . Firestarter działa niezależnie od środowiska.

Ja np. teraz w swojej fc2 nie mam go zainstalowanego bo wystarcza mi standardowe ustawienie. Jeżeli jednak mamy jakieś porty pootwierane i chcemy je zamknąć to łatwym sposobem jest instalacja firestartera i zrobienie to za pomącą jego.

 

Jak coś to pisz śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...