Skocz do zawartości

Problem Z Fc4 W Trybie Graficznym


sundayman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako lamer linuksowy właśnie probuję zainstalować sobie FC4 z płytki DVD chipa. Pierwszy problem na jaki trafiłem, to zawieszanie się instalatora na samym początku, ale udało się to obejść przez /mediacheck potem /linux mediacheck ...

 

Niestety, kiedy instalator wykrywa typ karty video i potem myszy, na ekranie pojawia mi się biały kwadrat (taki 3x3 cm), potem znika i do widzenia...

 

Próbowałem przez skipddc, wydaje się że wszystko ok... (ale w trybie nie graficznym, tylko taka "dosowa" grafika smile.gif. Niby wszystko daje się zainstalowac, jednak w czasie kopiowania plików na dysk pojawiają się jakieś komunikaty o błedach, potem instalator stwierdza, że niby wszystko ok, ale po zrestartowaniu wszystko sie wiesza i po zabawie.

 

System to mobo INTEL D915GEV (grafika zintegrowana)

512 MB DDR2 GEIL dual channel

Dysk SATA

 

W czasie instalacji zrobiłem partycje 100MB na gruba, drugą 4GB na FC4 i trzecią 10GB na XP...

 

w czym może byc problem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko daje się zainstalowac, jednak w czasie kopiowania plików na dysk pojawiają się jakieś komunikaty o błedach

Płytka przechodzi test mediacheck? Te błędy są niepokojące.

System to mobo INTEL D915GEV (grafika zintegrowana)

Jeśli mnie pamięć nie myli, to ten problem został poprawiony w aktualizacjach. Wklep w konsoli

yum update yum
yum update

i zobacz czy pomoże (szczególnie aktualizacja xog-x11*).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklepałem i:

"could not find kernel image :yum"

 

i co dalej ?

 

A w ogóle mam pytanie dodatkowe.

Na dysku aktualny podział partycji jest taki :

 

1. "BOOT" 100MB ext3

2. "XP" 10GB ntfs

3. "LINUX" 4GB ext

4. "HOME" 40 GB ntfs

 

partycje zrobione PQ magic, w takim celu, żeby na BOOT dać GRUBa. na XP jest już zainstalowane XP oczywiście na LINUX ma być FC4, a HOME zrobiłem tymczasowo, żeby sobie trzymać obraz Norton Ghosta tego XP, który mam.

Czy podczas instalacji FC powinienem dodatkowo zrobić żeby nie popsuć tego co jest (czyli XP) ?

 

pozdr.

 

Aha, zapomniałem dodać, że płytka DVD przechodzi test skanowania bez problemów...

 

I jeszcze: dzisiaj podczas uruchamiania, zamiast tego kwadracika zrobiła się na ekranie totalna kaszana, jakby wpisac przypadkowe wartosci do pamięci obrazu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak. Opisany uklad partycji to jest stan na teraz. Wczesniej zrobilem partycje druidem, w podobnym układzie. Czyli Boot 100MB, partycja linuksowa 4GB i 10GB na windows (jako FAT), wg. wskazówek w chipie. Wtedy dysk był pusty i nie uzywałem oczywiśćie osobnej partycji home. Ta, którą teraz nazwałem home, to nie ma nic wspolnego z linuxem, ot taka nazwa... smile.gif Opisalem stan "na teraz", ale to juz zrobiłem po nieudanej instalacji FC4...

No nie wiem, jak z tym 4GB, w chipie napisali ze spokojnie wystarczy 3GB, ale w przykladzie tez dali 4.

Niemniej istotne jest, jak tu uruchomic normalnie instalke, bo wydaje mi sie, ze te problemy wynikaja z jakis bugów dotyczących mojej płyty (intel D915)...

 

Aha, jakby co, pamięc przechodzi memtest bezproblemowo jakby co...

Może to jakiś problem z SATA ? ...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklepałem i:

"could not find kernel image :yum"

Gdzieś to wpisał? Chyba w instalatorze tongue.gif Uruchom system w trybie tekstowym: jak pojawi się GRUB, to nad kernelem wciśnij “a”, a potem na końcu dopisz cyfrę “3” i enter. Potem zaloguj sie na roota i:

yum update yum
yum update

nie używałem tego programu ale żeby podtrzymać tradycję napiszę że lepiej będzie jak podczas instalacji windosowski fdisk zrobi swoje partycje a disk druid/fdisk linuksowy swoje.

Mhm, PG Magic jest dość stary i nie obsługuje wszystkich dostępnych funkcji ext3 (mimo stałego numerka ten system plików cały czas się rozwija).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano faktycznie wpisalem w instalke... mowilem, ze jestem lamer kompletny linuxowy (chociaz wstyd mi, bom ci bardziej mac user niz pcciarz, a osx to chyba jakos blizej do (_linuxa_ → Linuksa) ORT niz windowsy)... ale mniejsza. Dobra, sproboje jak mowisz, i dam znac co wyszlo...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...