Skocz do zawartości

Problem Z Routingiem


polich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z którym juz walcze kilka dni i nic. Na komputerze nat którym udostepniam internet dzieje sie ciekawa rzecz. Maszyny którym udostepniam lacze po dluzszej bezczynnosci (internetowej) nie nawiazuja ponownie polaczenia. Sprawe zalatwia narazie pingowanie routera, lub kozystanie z zasobow samby. Natomiast bez tego w przegladarce jest DNS error. Dodam ze proba wyswietlenia stronki po wpisaniu adresu ip abjawia sie w taki sam sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klientach mam ustawiona brame jako server NAT. Dns-y sa ustawione poprawnie. Czesc komputerow ma ustawiony dynamiczny adres i dostaje go z dhcp. Niezaleznie od tego czy kompy maja statyczny czy dynamiczny adres, problem pojawia sie u jednych i drugich. Dodam ze wczesniej uzywalem auroxa i tam bylo ok. Po migracji na FC2 pojawil sie ten problem, chyba ze zmienilo sie cos w iptables w FC2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Serdecznie Ja również mam Problem z tym samym co ty. Wcześniej miałem Serwerek postawiony na Aurox-ie 9.0 i było OK. Ale jak zmieniłem na Auroxa 9.4 po paru godzinach net przestaje działać, To samo mam również na Fedora Core 2 i za żadne skarby nie wiem co to może być. Jak wejde na serwer i dopale jeszcze raz rc.local gdzie mam uruchamianą maskarde i sdi - wystarczy że ją uruchomie to serwer znów ożywa na jakis czas. Czym to może być spowodowane to nie wiem.

Jeśli by ktoś coś wiedział co sie dzieje dajcie znać

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No (_napewno_ → na pewno) ORT nie jest rozwiąznie prawidłowe ale w akcie desperacji

Dopisałem Linijkę do crontaba - i na razie działa :))

 

*/1 * * * * root /etc/rc.d/rc.masq #-> plik z maskaradą

 

Umnie akurat tak mam zrobione , albo zamiast rc.masq można wsadzić rc.locala.

ale nie ma sensu ponawiać połaczenia jak ona cały czas działa tylko ginął routing.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...