Skocz do zawartości

Jak Zainstalować W Trybie Tekstowym Fc


mk-corp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam stworzyc serwer i chcialbym go oprzec na Fedora Core 1 ale mam bardzo slabego kompa, a mianowicie:

- 300 MHz Procesor;

- 96 MB Pamięci Ram;

- 4 GB HDD;

- karte graficzna ? nieznam parametrow

czy przy tej konfiguracji jest (_wogule_ → w ogóle) ORT mozliwa praca w trybie graficznym a jesli nie to w jaki sposob mam ja zainstalowac w trybie tekstowym.

Chodzi tu o komendy albo najlepiej o przeprowadzenie mnie przez caly proces instalacji w trybie tekstowym bo w trybie graficznym zrobie to bez problemu.

Prosze o szybką pomoc - Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywoływać gromów z uwagi na charakter forum, ale skoro to ma być serwer (nie napisałeś "czego") i na takim sprzęcie, może przemyślał byś inną dystrybucję?

Ogólnie rzecz biorąc FC raczej ssie zasoby (na stacjach domowych z aktualnymi parametrami to nie jest aż tak widoczne). Jeżeli nie możesz oderwać się od GUI nie stosuj KDE ani GNOME, bo to cięzkie, biblioteczne armaty.

Jednak radził bym przemysleć dystrybucję. (może Slackware 4.0 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(może Slackware 4.0 )

Heh to nie jest kwestia dystrybucji tylko bardziej tego co chcesz na niej opdalic. Jesli myslisz o pracy w konsoli lub z uzyciem jakiegos lekkiego menadzera okien to powinno byc ok. Problem jest dopiero przy wymagajacym pod wzgledem pamieci i CPU oprogramowaniu i tak np. o KDE GNOME mozesz raczej zapomniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie tekstowym Fedorka w zupelnosci moze byc...przy instalacji wpisz 'linux text'...i odpali sie tekstowy instalaltor. Dodam ze instalowalem fedore na P100 Mhz + 64 MB RAM...chodzilo tam sporo uslug dla sieci na 25 PC...i zero obciazenia sprzetu, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...