Skocz do zawartości

Fedora po uaktualnieniu : do kitu?


DrVit

Rekomendowane odpowiedzi

:( Nie wiem, co się stało - nie mam katalogów, które sa potrzebne do instalacji Nvidia, bttv etc.? Czy w jakiś sposób mogę reinstalowć kernel (mam najnowszy...), bez reisnstalacji całości?

 

(po instalacji edycji Fedore Core 1 z płyt było OK - dopiero po uaktualnieniu używając up2date się zmieniło ;( )

 

THNX 4 help, jeżeli ktoś będzie wiedział, czy da się coś zrobić czy musze reinstalowac system, czego chciałbym uniknąć.

 

vito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to troszkę enigmatyczne ...

chcesz zrobić reinstalke kernela :D -- a jak to się robi ?? ;)

---

nie,.... poważnie - rozumiem że chcesz odpalać stare jajo? to powiedz mi co masz w

/usr/src

no i jak wygląda Twój GRUBasek (chba że używasz lilo)

----

a tu masz bttv tylko pamiętaj że musisz dobrać do wesji swojego kernela

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm  to troszkę enigmatyczne ...

chcesz zrobić reinstalke kernela :D -- a jak to się robi ?? ;)

---  

nie,.... poważnie - rozumiem że chcesz odpalać stare jajo? to powiedz mi co masz w  

/usr/src

no i jak wygląda Twój GRUBasek (chba że używasz lilo)

----

a tu masz bttv tylko pamiętaj że musisz dobrać do wesji swojego kernela

 

powodzonka

 

Cześc,

 

zawartość /usr/src to jedynie /usr/src/redhat (poprzednnioo było więcej??)

i korzystam z GRUBaska. Mam tam trzy opcje: fedora core z kernelem ...2149, starszym - z płytek z CHIPa zima 2003 i dos - w tyym przypadku loguję się do winxp. Uzywam KDE 3.1. i tutaj też sie ciekawie zrobiło.. w centrym info, kiedy chcę otworzyć info o kernelu, mam informację, że właśnie znalazłem błąd w konfiguracji jaja i nic mi się nie wyświetla.

Próbowałem zrobić upgrade - dodać aplikacje z płyt, ale (pewnie konflikt kernela) zakończyło się błędem. Mam niejasne wrażenie, że jednak czeka mnie reinstalacja całości.... a tak się fajnie na tym pracuje..

 

thnx

vito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Cię nie czeka :)

W katalogu /usr/src znajdują się przeważnie źródła jaja --> które de facto są nieraz niezbędne do instalacji pewnych sterów, np NVIDII.

Ty ich nie masz po masz jajo z rpm`ów - i dlatego pod KDE wyskakuję Ci taki komunikat - bo ,centrum' nie może ich znaleść...

jeżeli chodzi o jajo to... wiesz co... zajrzyj tu poprostu tutaj --> post troszkę na inny temat, aczkolwiek miałem troszkę podobny problem

--> a jak będziesz miał jakiś problem (po przeczytaniu) powiem Ci jak ja z tego wybrnąłem.

===

co tam jeszcze? z czym jeszcze walczysz? :D > z kartą telewizyjną??

nie wiem jaki masz model, więc powiem Ci jak ja to dzsiaj zrobiłem (mam Pixel View PV-BT878P + (REV. 9D) ):

najpierw wywaliłem moduły :P

 

rmmod bttv

rmmod tuner

a potem wrzuciłem to:

modprobe bttv card=37 tuner=5 pll=1

włala :P

pokombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Cię nie czeka :)

W katalogu /usr/src znajdują się przeważnie źródła jaja --> które de facto są nieraz niezbędne do instalacji pewnych sterów,  np NVIDII.

Ty ich nie masz po masz jajo z rpm`ów - i dlatego pod KDE wyskakuję Ci taki komunikat - bo ,centrum' nie może ich znaleść...

jeżeli chodzi o jajo to... wiesz co... zajrzyj tu poprostu tutaj --> post troszkę na inny temat, aczkolwiek miałem troszkę podobny problem

--> a jak będziesz miał jakiś problem  (po przeczytaniu) powiem Ci jak ja z tego wybrnąłem.

===

co tam jeszcze? z czym jeszcze walczysz? :D > z kartą telewizyjną??

nie wiem jaki masz model, więc powiem Ci jak ja to dzsiaj zrobiłem (mam Pixel View PV-BT878P + (REV. 9D) ):

najpierw wywaliłem moduły :P  

 

rmmod bttv

rmmod tuner

a potem wrzuciłem to:

modprobe bttv card=37 tuner=5 pll=1

włala :P

pokombinuj

 

 

kombinuję, ale nie mam listy kart do wstawienia w modprobe. FC1 chodzi jak burza (może z niewielkim problemem nvidii, który objawia sie w powolnym strasznie traktowaniu grafiki. reasumując problemy z FC1, mam 'jedynie' dwa: nvidia i karta telewizyjna - z resztą juz sobie jakoś radzę, chociaż to po kilku-i-więcej-letniej przerwie (kiedyś mocno pracowałem w SCO Xenixie i Unix'e). thnx

vito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala dygresja - jakis czas temu rowniez chcialem sobie zrobic update kernela, odpalilem wiec up2date, zaznaczylem kernel i kernel source i... up2date poinformowal mnie, ze nie zgadza sie kllucz GPG pakietu kernel (2149). To sprawilo, ze zrezygnowalem i zostalem przy 2115. Chyba byl to dobry wybor ;)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala dygresja - jakis czas temu rowniez chcialem sobie zrobic update kernela, odpalilem wiec up2date, zaznaczylem kernel i kernel source i... up2date poinformowal mnie, ze nie zgadza sie kllucz GPG pakietu kernel (2149). To sprawilo, ze zrezygnowalem i zostalem przy 2115. Chyba byl to dobry wybor ;)

 

Pozdrawiam, Doriath

ja tam zassałem pakiet źródłowy, przekompilowałem i używam teraz właśnie 2149 --> nie lubię być aż tak z tyłu :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz nie bede kombinowal, poczekam do kwietnia na core 2 z kernelkiem 2.6.0 :)

 

Pozdrawiam, Doriath

no :D ... a są szansę że będzie tam i GNOME 2.6 :lol:!!!

(... jak z nim zdążą oczywiście ...;) )

 

A ja zreinstalowałem, uzyłem synaptica, apt i up2date ;) i na razie chodzi jak burza. Oprócz bttv, jeszcze nie próbowałem. Za to na eksperymenty mi sie zebrało i zainstalowałem wcześniej mandrake 9.2 upload ed.. I teraz mogę odpalić FC1 i WinXP, a mandrake mi zniknął.. czy macie pojecie, jakie parametry trzeba dopisac do Gruba, żeby opcja mandarynkowa też działała?

Mam dwa dyski i trzy partycje podstawowe. pierwszy dysk: C - winda; Drugi dysk: D - mandrake... i E - FC1. Mandrake ma ca 20GB, FC1 ca 30GB.

 

idę instalować ntfs'y

cu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no :D ... a są szansę że  będzie tam i GNOME 2.6  :lol:!!!

(... jak z nim zdążą oczywiście ...;) )

eee tam gnome, ja kde uzywam :P

ale moze ten 2.6 mnie do siebie przekona :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

A ja zreinstalowałem, uzyłem synaptica, apt i up2date ;) i na razie chodzi jak burza. Oprócz bttv, jeszcze nie próbowałem. Za to na eksperymenty mi sie zebrało i zainstalowałem wcześniej mandrake 9.2 upload ed.. I teraz mogę odpalić FC1 i WinXP, a mandrake mi zniknął.. czy macie pojecie, jakie parametry trzeba dopisac do Gruba, żeby opcja mandarynkowa też działała?

Mam dwa dyski i trzy partycje podstawowe. pierwszy dysk: C - winda; Drugi dysk: D - mandrake... i E - FC1. Mandrake ma ca 20GB, FC1 ca 30GB.

 

idę instalować ntfs'y

cu

pokaż co Ci wywala po:

fdisk -l

i

cat /etc/grub.conf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

A ja zreinstalowałem, uzyłem synaptica, apt i up2date ;) i na razie chodzi jak burza. Oprócz bttv, jeszcze nie próbowałem. Za to na eksperymenty mi sie zebrało i zainstalowałem wcześniej mandrake 9.2 upload ed.. I teraz mogę odpalić FC1 i WinXP, a mandrake mi zniknął.. czy macie pojecie, jakie parametry trzeba dopisac do Gruba, żeby opcja mandarynkowa też działała?

Mam dwa dyski i trzy partycje podstawowe. pierwszy dysk: C - winda; Drugi dysk: D - mandrake... i E - FC1. Mandrake ma ca 20GB, FC1 ca 30GB.

 

idę instalować ntfs'y

cu

pokaż co Ci wywala po:

fdisk -l

i

cat /etc/grub.conf

 

 

Już znalazłem (zamontowałem mandarynke i odczytałem wartości boot > wpisałem do grubasa w FC1)

Thnx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...