Skocz do zawartości

Wanzne Pilne Czytac I (_wogule_ → w ogóle) ORT


Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

kto jaki temnat bierze:

 

Wstepny plan wykladow

 

1)Histora (_linuxa_ → Linuksa) ORT i projektu Fedora Core (mcgiwer)

 

2)Prezentacja Fedory Core 5

 

3)wolne oprogramowanie i wsparcie techniczne dla użytkownika

 

4)Społeczność (_linuxa_ → Linuksa) ORT w polsce i na świecie

 

5)współpraca miedzy podziałami(inne dystrybucje i systemy operacyjne)

 

6)obalanie mitów Srodowiska graficzne w (_linuxie_ → Linuksie) ORT:

 

a)Gnome

 

b)KDE(zajete)Cermit

 

7)Fc jako wielo zadaniowy system operacyjny

 

8)Budowa (_linuxa_ → Linuksa) ORT

 

9)Bespieczenstwo i projektowanie Sieci-Merlin(zajete)

 

10)Linux W wersji LIVE

 

11)SE Linux-gajowwniczek bierzesz to??

 

12)Róznice miedzy dystrybucjami

 

 

Pisac szybko bo czas nas goni:)

P.S bez glupoich gadeg bieze ktos czy nie przewidzane nagrody za najleprze wyklady

ksiazki Heliona i inne gadzety zwiazane z liuxem

 

P.S2 Linux to nie jest blad tak tez mozna pisac a nie trzeba (_linuks_ → Linux) ORT zmiencie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak myslalem caly czas nad tym 7)Fc jako wielo zadaniowy system operacyjny i pewnie sie na niego skusze. Tylko nie siade do tego wczesniej jak po sesji... ale ogolnie mozesz mnie przypisac do tego tematu jak bede wiedzial ze mam cos do przygotowania to wtedy przysiade nad tym... tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)Prezentacja Fedory Core 5

Temat ciekawy ale jak ktoś go przedstawi, skoro do tej pory FC 5 będzie dostępna tylko dla wybranych? Liczysz, że ktoś opracuje go na bazie testowych wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)Prezentacja Fedory Core 5

Temat ciekawy ale jak ktoś go przedstawi, skoro do tej pory FC 5 będzie dostępna tylko dla wybranych? Liczysz, że ktoś opracuje go na bazie testowych wersji?

Nie, dlaczego? Jeśli FC5 ukaże się zgodnie z premierą (15.03), będzie czas na jej instalację(do 17.03). W ostateczności można pokazać testową wersję nr 3. U mnie test 2 śmiga, że aż przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11)SE Linux-gajowwniczek bierzesz to??

Jeśli się nie rozchoruję, to tak. Zastatanwiam się tylko nad innymi tematami, a raczej nad tym czy ktoś będzie chciał na nie przyjść. Zastanawia mnie np. kto miałby być odbiorcą wykładów o Gnome czy KDE. Żeby nie wyszło tak, że na sali nie będzie prawnie nikogo lub większość zmyje się po kilku minutach (tak jak na nudnych wykładach na uczelni ;-) ).

 

Przykładowo zaś "Budowa Linuksa" (chodzi o jądro, tak?) to temat rzeka i można by na ten temat opowiadać tygodniami...

P.S2 Linux to nie jest blad tak tez mozna pisac a nie trzeba (_linuks_ → Linux) ORT zmiencie to

O so chozi? Przecież poprawnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W morde, Merlin, ja rozumiem, ze pospiech i.t.d. ...

Ale wez przysiadz nad slownikiem i poswiec 3 minuty na sprawdzenie prostego tekstu przed upublicznieniem...

Przeciez az oczy bola od twoich bledow... nie mowiac juz o tym ze plakac sie chce jak sie widzi, ze "organizator" czy tez "koordynator" takiego przedsiewziecia po prostu nie umie pisac po Polsku... To po prostu wyglada NIEPOWAZNIE...

A tak jeszcze przy okazji, a'propos ortografii - jak sie ma sprawdzanie bledow ortograficznych na forum? Bo widze ze oprocz "dbalosci" o poprawna polszcyzne (przejawiajaca sie glownie swieta wojna i krytykowaniem "Linux'ow", "root'ow" itp) to niezle wygladaja "najleprze gadgi o bespieczenstwie"...

Bez obrazy,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego? Jeśli FC5 ukaże się zgodnie z premierą (15.03), będzie czas na jej instalację(do 17.03). W ostateczności można pokazać testową wersję nr 3. U mnie test 2 śmiga, że aż przyjemnie.

FC 3 i 4 były wydane z opóźnieniem, czyżby FC 5 miała być inna? wątpię ale czas pokaże. FC 5 będę miał dopiero od test 3 i wtedy się przekonam jak chodzi.

Skoro FC 5 test 2 działa stabilnie to proponuję aby ten temat podjął ktoś, kto jej używa. Ktoś się ostatnio chwialił, że używa FC 4 i FC 5 test 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC 3 i 4 były wydane z opóźnieniem, czyżby FC 5 miała być inna? wątpię ale czas pokaże.

Inna już być nie może. Przypominam, że data premiery już została opóźniona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna już być nie może. Przypominam, że data premiery już została opóźniona smile.gif

Wiem, że została opóźniona o 2 tyg (o ile się nie mylę, test 1 i automatycznie FC 5 opóźniono). Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieję że wyjdzie zgodnie z zapowiedziami.

P.S. dzisiaj zainstalowałem Debiana i stwierdziłem, że jest to inny świat (linuksa), FC jest o wiele łatwiejsza w konfiguracji i chwała jej za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...