Skocz do zawartości

Gdesklet - Make I .... :/


Ar'T

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z gdesklets a dokladnie z make, ale zaczne od poczatku.

Sciagnalem sobie gdesklets 0.30pre, rozpakowalem, zrobilem:

 ./configure
make
make install

Ale potem wlazlem na strone http://fatboy.ucd.ie/gdesklets/

i stwierdzilem, ze zainstaluje jeszcze raz tak jak tam radza.

Wiec

make uninstall
make clean 

No wiec znowu tyle, ze:

./configure --prefix=/usr --sysconfdir=/etc

I przy make na koncu wywala mi smieci i "... nie ma nic do roboty w "all" "

Juz wszystkiego probowalem, kompilowalem z nowo sciagnietych zrodel, z /home z /usr/src i nic ciagle to samo. Wywala sie na make.

Moze ma to cos wspolnego z tym ze pierwszy raz ./configure i make robilem jako root ? Nie wiem, sam juz zglupialem. Licze na Wasza pomoc, bo juz druga noc sie z tym mecze.

 

PZDRWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy make na koncu wywala mi smieci i "... nie ma nic do roboty w "all" "

Mógłbyś wkleić te komunikaty, bo raczej cieżko będzie tak zgadywać ;-) Zobacz też, czy w trakcie ./configure nie ma jakichś błędów (np. źle ustawione ścieżki do bibliotek). Informacji możesz szukać w configure.log.

 

Aha, zamiast make install użyj do tego checkinstall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś katalog z rozpakowanymi plikami po kompilacji, czy też go wyrzuciłeś po wgraniu programu?

Katalog ten musi zostać po instalacji jeżeli chcemy potem to odinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo więc wkleje swoje

[root@localhost gDesklets-0.30pre]# ./configure --prefix=/usr --sysconfdir=/etc

 

...

 

=============

Configuration

=============

 

  gDesklets version: 0.30pre

  Python version:    2.3

 

  Prefix:            /usr

  Install location:  ${prefix}/share/gdesklets

 

[root@localhost gDesklets-0.30pre]# make

 

...

 

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/locale'

Making all in main

make[2]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/main'

make[2]: Nie nic do roboty w `all'.

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/main'

Making all in po

make[2]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/po'

make[2]: Nie nic do roboty w `all'.

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/po'

Making all in scripting

make[2]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/scripting'

make[2]: Nie nic do roboty w `all'.

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/scripting'

Making all in sensor

make[2]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/sensor'

make[2]: Nie nic do roboty w `all'.

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/sensor'

Making all in tools

make[2]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/tools'

make[2]: Nie nic do roboty w `all'.

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/tools'

Making all in utils

make[2]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/utils'

make[2]: Nie nic do roboty w `all'.

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/utils'

Making all in libdesklets

make[2]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets'Making all in system

make[3]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system'

Making all in Linux

make[4]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/Linux'

make[4]: Nie nic do roboty w `all'.

make[4]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/Linux'

Making all in FreeBSD

make[4]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/FreeBSD'

make[4]: Nie nic do roboty w `all'.

make[4]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/FreeBSD'

Making all in NetBSD

make[4]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/NetBSD'

make[4]: Nie nic do roboty w `all'.

make[4]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/NetBSD'

Making all in OpenBSD

make[4]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/OpenBSD'

make[4]: Nie nic do roboty w `all'.

make[4]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system/OpenBSD'

make[4]: Entering directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system'

make[4]: *** Brak reguł do zrobienia obiektu `glibtop_tmpl.i', wymaganego przez `glibtop.i'. Stop.

make[4]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system'

make[3]: *** [all-recursive] Błąd 1

make[3]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets/system'

make[2]: *** [all-recursive] Błąd 1

make[2]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre/libdesklets'

make[1]: *** [all-recursive] Błąd 1

make[1]: Leaving directory `/home/kamil/instalki/gDesklets-0.30pre'

make: *** [all] Błąd 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zwrocic Wasza uwage na to, ze za pierwszym razem gdesklets skompilowalo i zainstalowalo sie bez bledow, z tym ze wszystko robilem jako root.

Przed chwileczka po kolejnej probie udalo i sie zainstalowac wszystko, ale przy

gdesklets start

Dostalem timeout, po nie udanym polaczeniu do daemona.

 

PZDRWM

 

P.S. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mi się prawie udało. Wywaliłem całą tamtą instalkę(make uninstall, make clean) i zrobiłem to co w tym linku http://www.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=359 . :) Prawie działa bo tylo i wyłącznie jak mam konsolę włączoną w stanie zawieszenia    <_<

Heh, stanalem dokladnie w tym samym miejscu co ty :D Z menu gnoma (_wogole_ → w ogóle) ORT nie moge uruchomic gdesklets, z konsoli tak :| Teraz jestem na etapie zbierania masy niepotrzebnych sensorow i disp., tylko po to zeby uruchomic StarterBar - starterbar-desklet-0.30.

Na razie po uruchomieniu StarterBar pokazuje mi sie cos na ksztalt duzej kropy ... i nic, nic nie moge z tym zrobic. Jak wywoluje po prawym klawiszu myszki dodaj starter to nie otwiera sie zadne menu w ktorym moglbym dodac starter :/

Moze ktos z Was wie czego moze brakowac SarterBar'owi ?

 

PZDRWM

 

P.S. Moj wczesniejszy problem z "make" byl spowodowany brakiem gnome-python2-gconf, chociaz pamietam, ze sprawdzalem i byl ten pakiet :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zrobić to w inny sposób - zainstalować np. za pomocą apt`a kwestia doboru odpowiednich repozytoriów ... chyba, że zależy Wam na konkretnej wersji pakietu - będe w domu to sprawdzę jaką mam w repozytoriach.

 

Poza tym macie też możliwość przebudowy źródłowego (_rpma_ → RPM-a) ORT - powiem szczerze, że mi "wygodne" RPMy działają bez zarzutu ... :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zalezy na poprawnym działaniu. Nie raz się przekonałem że lepiej mieć sprawdzoną wersję a nie najnowszą.

 

PS: adres repozytora jakby ktoś chciał to: rpm http://apt.sw.be/ fedora/2/en/i386 dag , widzę że te paczki tam są ale osobiście ich nie sprawdzałem, gdyż neostrada mi się w ostatnich dniach bardzo ślimaczy, ledwo łącze się z najczęściej odwiedzanymi stronami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gDesklets juz sobie poradzilem, poukladalem na destopie ladnie. Nie wsztytskie informacje sa wyswietlane ale doinstaluje co tam mu brakuje i zobaczymy wtedy. Mam natomiast pytanie dotyczace sensora/display'a "volume info" czy jak on sie tam nazywa. W readme jest napisane, ze pokazuje on dane z OSS'a a jezeli sie ma ALSA (tak jest w moim przypadku) nalezy zaemulowac OSS mixer. I tu jest problem bo nie moge sobie z tym poradzic.

 

PZDRWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak poszedł u mnie gDesklets. Zainstalowałem z Synapsy samą paczkę gDeskletsa, adres repozytora rpm http://apt.sw.be/ fedora/2/en/i386 dag

następnie ściągnełem sensory z topicu (szukać: tej !!!!)

(http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?showtopic=359&hl=gdesklets

z katalogu w którym je rozpakowałem wgrałem sensory poleceniem

./Install_nazwasensoru_Sensor.bin

ze strony:

http://gdesklets.gnomedesktop.org/

ściągnełem paczki z plikami nazwasensoru.display , wgrałem poleceniem

gdesklets nazwasensoru.display

i chodzi. Zauważyłem że wczaśniej przy wgrywaniu innych sensorów nie pojawia mi się

Nazwasensoru/

Nazwasensoru/__init__.py

I to była pewnie przyczyna nieodpalania ich. Takie proste a ile trzeba nad tym posiedzieć żeby do tego dojść. :D

PS: Czas na WINEX-a :unsure:

PS2 po nacieszeniu się wyglądem zauważyłem że te sensory głupotę mi wyświetlają. 512G ram, Swap 1T, / ma 246MB, /usr 1,2G (10G), /home 3G (23G).

PS3 http://gdesklets.gnomedesktop.org/categori...pp&gd_app_id=38 tu są nowsze sensory, poprawiły u mnie przeliczanie pamięci, z G na M i z T na G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakims tygodniu dlubaniny z wlanorecznie skompilowanym gDselektem, postanowilem isc za rada kolegi Ponury i zainstalowac starsza wersje z rpm. I o dziwo dziala :D Na razie sysinfo nic mi nie pokazuje, ale dopiero zaczalem sie znecam nad nowym gDselektem :P

 

PZDRWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...