Skocz do zawartości

Instalacja I Sieć


dj_oko

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dziwny, bo to jednoczesnie bezpieczeństwo, administracja i instalacja... A pytanie troche gupie...

 

Otóż, podczas instalacji Linuksa nie odłączyłem kabla od internetu.... Czy miało to jakis duży wpływ na bezpieczeństwo postawionego systemu? Czy koniecznie nalezy odłączać internet podczas instalacji?

 

Jak o tym pomyslałem tyo mnie nieźle zestresowało... HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba fedora nie jest bardziej narazona na 'niebezpieczenstwa' podczas instalacji niz inne dystrybucje (ktore mozna zainstalowac 'z internetu' a wtedy musza byc podlaczone).

 

takie odlanczanie kojarzy mi sie raczej z windowsem i np. sasserem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezabezpieczony system, bo taki wlasnie jest stawiany na czas instalacji fedory, zawsze daje pewne prawdopodobienstwo zagrozenia, niezaleznie czy instalujemy winde czy linuksa musimy byc swiadomi potencjalnego zagrozenia

 

oczywiscie czas infekcji/ataku na niezabezpieczone systemy uniksowe wzgledem systemow windowsowych jest kilkukrotnie wiekszy,

 

z tego co pamietam z raportu: Windows XP - 15 min.; Linux - 50 min.; OpenBSD - 140 min., w raporcie NIE uzywano uaktualnien dla kazdego z systemów, byly to systemy z paczki, czasy sa usrednione dla bodajze 12 dystrybucji linuksowych

 

z wlasnego doswiadczenia wiem ze na ewentualny atak/zawirusowanie podatne sa komputery podlaczone do internetu bezposrednio (2 krotnie zdazylo mi sie to z Winda, ani razu z linuksem), pracujac za NAT'em z dobrze skonfigurowanym routerem jest bardzo nikle prawdopodobienstwo zagrozenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...