Skocz do zawartości

Nowe Jadro


KRUChY

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem newbie, do (_linuxa_ → Linuksa) ORT siadam drugi raz (pierwszy kontakt to Slackware 9.0), instalacja musze powiedziec poszla OK, jedynie dzwieku nie bylo, ale po przeczytaniu kilku postow sprawa sie rozwiazala i okazala banalna (mam karte z rodziny AC'97 - czyli standard na plycie) wystarczylo odpalic ALSAMIXER i poglosic wiekszoc suwakow (dla wszystkich newbie - suwakow jest od cholery, leccie w prawa strone.. :D )

 

Szkoda ze standardowo FC2 nie ma obslugi NTFS i ma jadro skomplowane bez sracksow (moglem nazwe pochrzanic) - czyli ze nie da sie na niej zainstalowac sterownikow NVidia.

 

Skorzystalem wiec z podpowiedzi na innych forach i wrzucilem sobie jadro Auroxa (gdyz mozna na nim instalowac NVidie i ma juz w sobie obsluge NTFS) z pakietu rpm. Wszystko chodzi bomba i jestem zadowolony z FC2.

 

MAM pytanie to zaawansowanych uzytkownikow:

Czy dobrze zrobilem wrzucajac sobie Jadro Auroxa 2.6.6-10 ?

Wyczytalem na innych forach, ze Aurox jest najwolniesza odmiana (_linuxa_ → Linuksa) ORT, czy to prawda i czy to wolne dzialanie jest spowodowane wlasnie JADREM ?? czy po prostu dodane sa w auroxie rozne dziwne i niepotrzebne pakiety??

 

PLAESE HELP

 

Pozdro dla wszystkich z FORUM - jest to naprawde NAJLEPSZE forum w necie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, thx wuja, zaraz sprobuje... :D

 

w takim razie co daje 4kstack kernel ?? szybciej sie uruchamia ?? stabilniejszy ??

 

co prawda po calej nocy restartow i instalowanie rpm'ow z roznych wersji (np. linuxant, aurox, i innego pochodzenia) stwierdzam ze jaderko standardowo dodane do Fedory (kernel-2.6.5-costam-i686) jest najszybsze...

 

teraz az sie boje wrzucic kernela 2.6.7

 

THX WUJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz robić... To są wydania testowe i mogą różne rzeczy nie działać, ale przynajmniej będziesz używał najnowszego dostępnego kernela.

 

Niestety jest mała wada - kompilowane to to jest przy użyciu gcc 3.4.1, a standardowo w Fedorze tego kompilatora nie ma :( Jeśli chcesz używać "zewnętrznych" modułów (np. stery nVIDII), to możesz o tym zapomnieć, bo albo się nie załadują (gcc 3.3.3), albo będą segfaultowały (gcc34).

 

Ja niestety muszę tego używać, bo dystrybucyjne mają problem z moim sprzętem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedzial WUJA, poszlo idealnie ze standardowym jajkiem.

 

Gajownik: oka no to dzis tam mu szanse... :D

 

czy z tego linku najlepiej sciagac ??

 

Pozdro

wrzuć te adresiki do apt`a ---> moje repozytoria

 

i zassasz sobie już np. jajo 2.6.7 ...

Edytowane przez marcYr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...