Skocz do zawartości

Aktualizacja Jądra I Problem Z Dźwiękiem


smielowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem nowe jajko w wersji 2.6.15. Po ponownym załadowaniu systemu wyglądało na to, że wszystko jest ok, dopóki nie spróbowałem posłuchać muzyki. Nie mam głosu. Mam kartę dźwikową SBlive i drugą wbudowaną w płytę główną. Próbowałem używać każdej z nich, i nic, cisza.

 

Próbowałem zaktualizować sterowniki alsy za pomocą yuma, ale nie było żadnych uaktualnień. Co robić? Może powinnienem odinstalować sterowniki i zainstalować je raz jeszcze, tak jak w przypadku serów do grafiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz mi zawartosc /etc/modprobe.conf to raz, dwa przejzyj podobny topik w multimediach, gdzie miejsce twojego topiku. trzy- u mnie samo sie naprawilo po zrobieniu porzadkow z modprobe (zdecyduj sie na jadna karte dzwiekowa)

---

poza tym jak ci pilno to uzyj alsaconf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zawartość pliku modprobe.conf:

 

alias eth0 8139too
alias eth1 8139too
alias snd-card-0 snd-emu10k1
options snd-card-0 index=0
options snd-emu10k1 index=0
remove snd-emu10k1 { /usr/sbin/alsactl store 0 >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-emu10k1
alias snd-card-1 snd-via82xx
options snd-card-1 index=1
options snd-via82xx index=1
remove snd-via82xx { /usr/sbin/alsactl store 1 >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-via82xx
alias usb-controller uhci-hcd

 

Kiedy użyłem programu SoundCard Detection wykrył mi jedynie kartę z płyty głównej. Mi jednak zdecydowanie chodzi o to, by działała karta SBlive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to tylko problem z ustawieniami mixera - spróbuj wyłączyć np. IEC958 capture monitor...

Popróbuj też włączania-wyłączania innych opcji. Często pomaga (ja tak zawsze mam po uaktualnieniu kernela w FC4)

 

 

Czy jak odtwarzasz muzyczkę to utwór postępuje? czy stoi w miejscu?

 

 

Pozdrawiam,

smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór postępuje, nie stoi w miejscu. A co do ustawień mixera, to się już nimi bawiłem i nie wiele to dało, tym bardziej, że w mixerze jest tylko zakładka dla dżwiękówki z płyty głównej, a po SBlive ani śladu sad.gif

 

(_acha_ → aha) ORT, nie wiem zy to ma jakieś znaczenie, ale gdy wybrałem program Sterowanie aRTs z menu Multimedia, to dostałem komunikat, że demon dźwięku aRTs jest zwieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...