Skocz do zawartości

Błąd Instalacji Fedory


Coock

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym userem (_linuxa_ → Linuksa) ORT, wybrałem Fedora bo jest podobno najprzystępniejsza. Jednak już na początku pojawił się problem. Zaznaczam, że jestem zaawansowanym użykownikiem Windowsa, znam się na komputerach i chciałem poprostu rozwinąć horyzonty :smile:

 

Problem jest następujący: uruchamiam z oryginalnej i nie porysowanej płytki Fedora Core 3 kreator instalacji. Instalacja wywaliła mi się już kilka razy, więc wybieram tylko środowisko graficzne KDE i potrzebne do działania systemu pakiety. Instalacja rozpoczyna się. Po chwili ( w różnych momentach, raz nawet w połowie instalacji ) wyskakuje "Nieodwracalny błąd 5xx . Instalacja zostanie przerwana. Błąd może być spowodowany uszkodzeniem nośnika (sprawdzałem, oryginał, bez najmniejszych uszkodzeń), brakiem miejsca na dysku ( sam utworzyłem w Partition Magicu 8 partycję Extended 2 o wielkości 25 Gb, którą dodatkowo sformatował istalator Fedory ) lub innymi błędami.

 

Mam dwa dyski fizyczne na pierwszym zaintalowany jest Windows XP, na drugim dysku mam 3 partycje, jedna należy do (_linuxa_ → Linuksa) ORT (czy to może miec jakieś znaczenie?)

 

Myślę, że przybliżyłem problem najlepiej jak mogłem, serdecznie dziękuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale spróbuj stworzyć puste miejsce Partition Magic'em ale niech ono będzie partycją podstawową, no i weź pod uwagę, że w sumie na całym dysku (jeśli masz na nim windę), nie może być więcej niż 4 partycje podstawowe.

 

pzdr

 

walwat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale spróbuj stworzyć puste miejsce Partition Magic'em ale niech ono będzie partycją podstawową, no i weź pod uwagę, że w sumie na całym dysku (jeśli masz na nim windę), nie może być więcej niż 4 partycje podstawowe.

PQ zroobi partycje swap + głwną ext3 a Linux i tak musi sformatować ext3 żeby założyć system plików - małe różnice w opcjach format lin-win

zgadzam się partycje roszeżoną z wszystkimi windowsowymi dyskami logicznymi ja mam ograniczoną do minimum 7702 potem mam dwie

główne swap 7703 7824 i

potem "/" 7825 9729 to jest już koniec dysku

też to nie jes najbezpieczniejsze dla LInuksa no ale ...chodzi

jest jeden temat jak kolesiowi win wywaliło bo miał na partycji rozszeżonej

tylko 4 partycje głowne !!

 

mała wskazówka po tym jak PQ skończy dwa razy odpal windowsa dopiero za trzecim restartem Linux można pakować . Bo windows musi zmiany zapisać !

.

Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/hda1   *           1         130     1044193+   b  W95 FAT32
/dev/hda2             131        7702    60822090    f  W95 Ext'd (LBA)
/dev/hda3            7703        7824      979965   82  Linux swap / Solaris
/dev/hda4            7825        9729    15301912+  83  Linux
/dev/hda5             131        2040    15342043+   7  HPFS/NTFS
/dev/hda6            2041        4794    22121473+   7  HPFS/NTFS
/dev/hda7            4795        6707    15366141    b  W95 FAT32
/dev/hda8            6708        7702     7992306    7  HPFS/NTFS 

 

Narka

Ps. md5sum sprawdziłeś ? na samym początku instalator posiada możliwość weryfikacji wszystkich płyt większość pomija tę czynnośc bo trochę trwa .

z tego co pamiętam to któraś partycja Linuksa musi być główna tylko nie pomiętam i robię wszystko w jednym drzewie "/"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...( sam utworzyłem w Partition Magicu 8 partycję Extended 2 o wielkości 25 Gb, którą dodatkowo sformatował istalator Fedory ) lub innymi błędami.

Nie miałem nigdy problemu z instalacją, ale chciałbym zauważyć że gdybyście poprzeglądali stare posty to jest w nich że właśnie nie zaleca się używania programu Partition Magic do instalacji linuksa. Niech windosowy fdisk zrobi swoje partycje fdisk linuksowy swoje i wszystko powinno działać. Disk Druid podczas instalacji jest intuicyjny i nie powinno być z nim problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech windosowy fdisk zrobi swoje partycje fdisk linuksowy swoje i wszystko powinno działać. Disk Druid podczas instalacji jest intuicyjny i nie powinno być z nim problemu.

 nie zaleca się używania programu Partition Magic do instalacji linuksa.

PQ jest łatwiejszy i nie traci się danych - moim zdaniem jeszcze mnie nie zawiódł a

= zawsze można się wysofać ale większość robi błędy i stąd problemy ja to robie na 2dyskietkach gdy win nie działa

 

decyzja należy DO USERA

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cook możesz śmialo robić to PQ i najlepiej w DOS (z dyskietek).

 

jaro33 nie mieszaj, ja pisałem o przygotowaniu pustego miejsca PQ, a nie o formatowaniu na ext2 czy inny system plików. Aby to było jasne to "unallocated", ale co ważne to jako "unallocated primary" i niesformatowaną.

 

Co do 4 partycji , to napisałem, że w sumie na całym dysku, czyli wliczając Linuksa.

 

Dysku też nie wywali, tylko nie stworzy kolejnej partycji podstawowej, a (_linuks_ → Linux) ORT potrzebuje conajmniej jednej podstawowej.

Przerobiłem to na BSD i w Fedorze.

Tu właśnie widzę przyczynę przerywania instalacji Fedory, bo Cook chce instalować na rozszerzonej.

 

Przy automatycznym podziale wolnego miejsca zostaną utworzone natomiast dwie partycje główna dla Fedory i wobec tego maksymalna ilość podstawowych w windzie to 2.

Jeśli masz 3 to nie dojdzie do automatycznego podziału dysku, ale w żadne wywalenie nie wierzę, chyba, że sam to zrobisz.

 

pzdr

 

walwat

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cook możesz śmialo robić to PQ i najlepiej w DOS (z dyskietek).

zgadza się

 

jaro33 nie mieszaj, ja pisałem o przygotowaniu pustego miejsca PQ, a nie o formatowaniu na ext2 czy inny system plików. Aby to było jasne to "unallocated", ale co ważne to jako "unallocated primary" i niesformatowaną.

można też tak

ale ja lubię mieć pod kontrolą co robię i wypróbowałem na Mandrivie, Fedorze ,Red HAT 6.1....Ubuntu, Suse, Aurox

nie miałem zamiaru mieszać tylko pokazać drugą drogę

 

Tu właśnie widzę przyczynę przerywania instalacji Fedory, bo Cook chce instalować na rozszerzonej.

najprawdopodobniej tak jak mówisz nie przesuną rozszerzonej jeszcze

 

narka

PS: Zawsze są różne drogi do rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...