Skocz do zawartości

Zdalny Przeskok Z Rh9 Na Fc4


Rekomendowane odpowiedzi

istnieje taka mozliwosc, mozesz sprobowac uzyc yuma, bo tylko w ten sposob mozesz pobrac i zaktualizowac pakiety, sposob ten jest jednak WYSOCE NIEZALECANY ze wzgledu na zbyt duze roznice w budowie tych dwoch systemow,

 

natomiast o przeslaniu obrazu iso mozesz zapomniec, bo nawet jezeli w jkis magiczny sposob zamontujesz obraz na dysku, nie bedziesz w stanie zdalnie przeprowadzic instalacji... chociaz teoretycznie tez by sie to dalo obejsc... oczywiscie jezeli system linux ktory sie uruchamia podczas instalacji ma uruchomione ssh... wtedy moznaby dla uproszczenia przeprowadzic instalacje tekstowa... albo po skonfigurowaniu serwerow nawet graficzna...

 

...ale to moja fantazja wink.gif sam musisz sprawdzic czy to mozliwe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chociaz teoretycznie tez by sie to dalo obejsc... oczywiscie jezeli system linux ktory sie uruchamia podczas instalacji ma uruchomione ssh... wtedy moznaby dla uproszczenia przeprowadzic instalacje tekstowa... albo po skonfigurowaniu serwerow nawet graficzna...

 

...ale to moja fantazja wink.gif sam musisz sprawdzic czy to mozliwe smile.gif

a tak czytając tematy powyższe

naszła mnie myśl rozwiązania tego – innym sposobem

jeżeli było by miejsce to można by postawić Fedorkę jako 2 system tak aby się nie bootował , a następnie jak by wszystko grało tylko grubba zmodyfikować

no i oczywiście stary już usunąć

 

ja tylko teoretyzuję ale nie wie jak to zrobić w praktyce – ale jest przecież zdalna instalacja

proszę o krytykę tego pomysłu

Narka

 

oczywiście chyba tylko w sieci LAN - fizycznie podłączonej

tylko czy nie musi komputer z którego będzie prowadzona instalacja być jako master

edit

multikasting odpada ?

czy jakoś rozgłaszanie na ....255

Edytowane przez jaro33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli było by miejsce to można by postawić Fedorkę jako 2 system tak aby się nie bootował

problem tkwi raczej w metodzie zdalnego rozpoczecia i przeprowadzenia instalacji,

 

bo jezeli mozna to zrobic jako drugi system to i bedzie mozna zrobic jako pierwszy wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...