Skocz do zawartości

Fedora Nie Widzi Windows98se


Ryszards35

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na jednym dysku (pierwszym) Windowsa XPPro oraz 2 dodatkowe partycje FAT32 i jedną FAT16. Na drugim dysku mam Windowsa 98SE i na ten dysk zainstalowałem Fedorę Core2 na partycji logicznej EXT3 tuż za Windowsem i partycją SWAP. Podczas instalacji zamontowałem wszystkie partycje w Druidzie i dodałem Wina98 do startu. Z samą instalacją nie miałem problemów. Niestety bootuje się tylko Linux i Windows XP (choć jest na partycji NTFS). Natomiast o dziwo nie bootuje się Windows98SE (choć to właśnie z nim nie miało być żadnych problemów a z NTFS-em). Na pewno wskazuję prawidłową partycję podczas instalacji (instaluję Linuksy od 4 lat -chyba już były wszystkie dystrybucje :))). W samym Linuksie można zamontować tą partycję Windowsa98SE, ale Grub go nie bootuje. Nie mam podobnych problemów w Mandrake 9.2, który właśnie zainstalowałem, bo już nie miałem cierpliwości. Może miał ktoś podobny problem i go rozwiązał?. Może wynika ten problem z tego, że wczesniej był Mandrake 9.2. O dziwo pomimo zmian partycji i formatowania przy ponownej instalacji Mandraka -pamieta on dokładnie ustawienia Lilo -czyli taj jakby LILO nie zostało dokładnie wyczyszczone, ale zrobiłem z płyty Wina98SE komendę fdisk /mbr i nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...