Skocz do zawartości

Fedora Core + Ubuntu ?


Other

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem, że dobrze było by mieć dwie wistro Linkusa, a że oby dwie bardzo mi się podobają to chciałbym je zainsatlwoać na jednym dysku. Partycja "/" (FC) 12 GB, Partycja "/" (Ubuntu) 12 GB, 512 MB swap, 55,5 GB "/home" . Teraz czy to jest wykonalne ? Czy mogą być 2 partycje "/" ? (w /home będą dwaj użytkownicy o róznych nazwach tongue.gif jedna nazwa na Ubuntu druga na FC). I ak pogodzin obie dystrybucje z Grubem, aby był możliwy wybór jednej z nich przed startem systemu ? :> Za pomoc z góry dzięki smile.gif

 

PS

Pewnie dałbym radę to sam zrobić kombinując, ale mam coraz mniej czasu na Linuksa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia wynika tak ;

Zainstaluj najpierw fedore a potem ubuntu smile.gif

Ubuntu wykryje fedore i umiesci ja na swym bootloaderze laugh.gif

Nie bedziesz musiał nic grzebac w ustawieniach gruba biggrin.gif

Zycze powodzenia biggrin.gif

 

Zaraz zaraz. Zainstaluje FC5 z grubem w MBR, potem zainstaluję Ubuntu z grubem w MBR i mi się to nie pokasuje wszystko ? I czy jak w późniejszym terminie (pewnie w maju jakoś) będę miał płytkę z Ubuntu 6.04 będę mógł Ubuntu z płyty zaktualizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Zainstaluje FC5 z grubem w MBR, potem zainstaluję Ubuntu z grubem w MBR i mi się to nie pokasuje wszystko ?

Raczej nie powinno , z tego co wiem to dwa Linux mogą egzystować, po prostu Ubuntu nadpisze Grub Fedory i będzie tylko jeden Grub z wpisami do uruchamiania FC5 i Ubuntu .

Ciekawi mnie ten temat bo ja jeszcze M$ chcę mieć .

Tylko nie mam pojęcia jak zrobić tylko 4 partycje główne ,i żeby wszystko śmigało , ponieważ M$ posiada aż dwie (tak muszę mieć ) .

 

a jakoś coś nie mogę się przekonać że Linux może leżeć w partycji rozszerzonej unsure.gif

Narka

P.S

słyszałem coś o nowych biosach które mogą mieć więcej niż 4 partycje główne , ale to na razie SF

edit

ale wstyd napisaliśmy to samo w tym samym czasie , ktoś pomyśli że małpuję odpowiedzi

Edytowane przez jaro33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...