Skocz do zawartości

Instalacja Fc2 Na Raid


mieto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Posiadam płytę główną MSI z dodatkowym kontrolerem firmy promise fasttrak PDC 20378 (1 ata 133 i 2 sata 150 obsługa raid) i podłączyłem do tego kontrolera dwa dyski ata 100 Seagate i utworzyłem macierz raid 0. Próbuję zainstalować Fc2. Niestety nie widzi twardzieli. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć jeszcze gdzie indziej - a mianowicie w BIOS'ie płyty głównej.

 

Dokładnie chodzi o obsługę kontrolerów dysków twardych - BIOS'y były projektowane do obsługi max 2 kontrolerów po 2 dyski twarde. Pozostałe kontrolery muszą być obsługiwane przez sterowniki programowe ( czyli te dyski nie sa dostępne w trybie legacy )

 

Na twojej płycie masz ciut bardziej rozbudowany podsystem dyskowy, więc takie sytuacje obchodzi się sztuczkami w bios'ie.

 

Poszukaj mianowicie w Bios'ie opcji dotyczących obsługi kontorolerów dysków - będziesz tam miał opcję mówiącą o tym czy kontorlery mają pracować w trybie standard czy enhanced, oraz które dyski mają być dyskami dostępnymi w trybie legacy.

 

Różni producenci używają różnych nazw tych opcji więc nie potrafię Ci ich podać konkretnie - gdybyś nie znalazł to napisz co masz.

 

P.S.1 Zapamiętaj jak miałeś pierwotnie ustawione, gdyby po zmianach okazało się że coś Ci nie startuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Prawdopodobnie trzeba będzie wymienić dyski z ata na sata i może wtedy zainstaluję Fc2. Daruję sobie raid. Jeszcze mam jedną opcję w biosie płyty, którą spróbuję uruchomić może się uda. Jak się uda to odpowiem i dam na forum. Stokrotne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć! Jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Posiadam płytę główną MSI z dodatkowym kontrolerem firmy promise fasttrak PDC 20378 (1 ata 133 i 2 sata 150 obsługa raid) i podłączyłem do tego kontrolera dwa dyski ata 100 Seagate i utworzyłem macierz raid 0. Próbuję zainstalować Fc2. Niestety nie widzi twardzieli. Proszę o pomoc

 

witaj Promise 376/378 widzi 2x SATA i 1xATA to z opisu płyty głównej ASUS P4PE i MSI , osobiście nie polecam tego kontrolera, mało wydajny i wysoce awaryjny nawet na płytach ASUS, kontrolery ADAPTEC są pewniejsze i mniej problemowe. W PROMISE 376/ 378 zapięte dyski jako stripe 2+0 to gwarantowana awaria. Zapis na dysku 1 zawiera dane o partycjach, a dysk 2 jest szeregowym "przedłużeniem" dysku 1 , kontrolery męczyłem pod windą, debianem, suse. Adaptec nawet ten najtańszy działa pewniej od zintegrowanych PROMISÓW seri 376 / 378 . Polecam pewne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uosiu się poprostu poważnie zabrał do swojej pracy na forum xD

A voyager2 się specjalnie zarejestrował, aby tego posta walnąć :ph34r:

Zaraz ja chyba cos zalicze bo nadal nie rozumiem, chyba mnie jakas pomrocznosc dzis dopadla :(

 

Ze sie uosiu ostro wzial do roboty to zauwazylem ;) ale o co chodzi z voyagerem nadal nie wiem - faktycznie sie zarejestrowal i napisal tego posta, ale w tym co napisal nie ma ze tak powiem merytorycznych bledow czy tez tresci wyraznie reklamowych czy w jakikolwiek sposob zakazanych na tym forum, traci troche archeologia ale skoro chcial sie podzielic swoimi doswiadczeniami?...

 

Kazdy kiedys sie zarejestrowal i napisal pierwszego posta - czy zabronione jest zarejestrowanie sie i udzielenie komus odpowiedzi?

Trzeba zaczynac od pytan? O to chodzi? :blink:

 

Wydawalo mi sie ze to pozytywne zjawisko gdy do forum dolaczy ktos z doswiadczeniem czy wiedza jakby tego nie nazywac...

Pozdro

 

 

//===== edit =====

Coby sobie licznika nie nabijac ;)

Dzieki lszk, teraz rozumiem!

Ale musze sie przyznac ze data posta po ktorym odpisywal jest lekko mylaca - koniec lipca, tyle ze 2004 :lammer:

Zauwazylem, ze watek jest sprzed 2 lat, ale nie zauwazylem ze byl od 2 lat nieaktywny.

Sam zreszta zwracalem ludziom uwage po przejsciu na IPB gdzie pojawilo sie mase nowych watkow i dziura maj - lipiec zeby zwracali uwage na co i komu odpisuja.

Thanx za wyjasnienia, teraz spadam bo zaraz zalicze warna za OffTopicowanie, Flameowanie i inne grzechy ;)

Ale jeszcze nigdy sie nie wyplaszczylem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uosiowi się poprostu nie spodobało, że user ten odpowiedział na pytanie zadane dwa lata temu. Nie mi oceniać, czy postąpił słusznie. Nie będę wchodził w jego kompetencje, co bym bez wątpienia zrobił zdejmując tego warna. Będzie chciał, to sam to zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...