Skocz do zawartości

Pytanko o apt


Darckar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odotyczace apt, podczas aktualizacji sciaga sobie rpmy do swojego archiwum po ich instalacji rpmy tam pozostaja.

 

Po kilku, kilkudziesieciu updatech takie archiwum moze sie lekko rozrosnac :-)

 

Czy to mozna kasowac ? Oplaca sie to trzymac na dysku ?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja bym tam nie był taki szybki, żeby wszystko usunąć. Nigdy nie wiadomo, czy np. nie musiałbym robić formata z takich, czy innych powodów. A ściąganie potem tych wszystkich upgradów to byłaby istna katorga. Dlatego wole skopiować sobie to archiwum na partycje windowsową i tam ją bezpiecznie przechowywać.

 

Przezorny zawsze ubezpieczony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można je wypalić na cd-rw, a w razie potrzeby płyte można skasować (czy tam wyczyścić).

luz ...

 

ale tego raczej i tak nie wykorzystasz ... bo w sumie to nie będzie Ci się chciało kombinować .. (zależności itp.) no i generalnie pakiety się też starzeją ... ;)

 

nie, ja osobiście jestem za "sprzątaniem" ,,,,

 

PS (powiem szczerze że nawet niechciało by mi się tego szukać - gdzieś te pakiety zapewne tkwią... jakoś się tam nazywają... ale przebijać się przez te wszystkie 'egzotyczne' nazwy bibliotek .... zależnosci...

 

nie, jak mam neta to i tak wolę zrobić to w sposób dla mnie logiczniejszy i duzo prostrzy:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zawsze można je wypalić na cd-rw, a w razie potrzeby płyte można skasować (czy tam wyczyścić).

luz ...

 

ale tego raczej i tak nie wykorzystasz ... bo w sumie to nie będzie Ci się chciało kombinować .. (zależności itp.) no i generalnie pakiety się też starzeją ... ;)

 

nie, ja osobiście jestem za \"sprzątaniem\" ,,,,

 

PS (powiem szczerze że nawet niechciało by mi się tego szukać - gdzieś te pakiety zapewne tkwią... jakoś się tam nazywają... ale przebijać się przez te wszystkie 'egzotyczne' nazwy bibliotek .... zależnosci...

 

nie, jak mam neta to i tak wolę zrobić to w sposób dla mnie logiczniejszy i duzo prostrzy:) )

 

pewnie masz rację, ale instalacja rpm'ów z cdromu jest tak samo prosta, a rzeczywiście może oszczędzić czas. Zwłaszcza, jak ekperymentujesz z systemem i starasz się nie dawać mu prostych zadań...;) Ja mam kilka płyt z róznymi rzeczami dla systemów (apteczka) i przy nowych instalacjach są jak miód na serce. I nie wszyscy maja net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...][

 

pewnie masz rację, ale instalacja rpm'ów z cdromu jest tak samo prosta, a rzeczywiście może oszczędzić czas. Zwłaszcza, jak ekperymentujesz z systemem i starasz się nie dawać mu prostych zadań...;) Ja mam kilka płyt z róznymi rzeczami dla systemów (apteczka) i przy nowych instalacjach są jak miód na serce. I nie wszyscy maja net.

 

spoko - ale ja mam już tyle tych pakietów ... że kompletnie się nie łapie :D (tysiące cd-romów które praktycznie zalegają półki)

 

A to nie wszystko (chomikarstwo na maxa ;) ).... w sumie zawszę robię tak -- zakładam sobie osobny katalog (na osobnej partycji) gdzie zawsze trzymam - źródłą, rpm, skompilowane źródła itp (w celu poźniejszego wykorzystania) ale jak dochodzi do czegoś (np reinstalka) to w sumie nigdy z tego nie korzystam .... bo zawsze jest jakaś nowa wersja wymagająca jakiś tam nowszych pakietów ... co wpływa na to że tak czy siak ciągne z netu.... :mrgreen:

 

to dlatego nie ma dla mnie sensu przechowywanie pakietów ...

 

ale jak ktoś nie ma netu ...

choć z drugiej strony - nie wyobrażam sobie takiej sytuacji 8)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...