Skocz do zawartości

Poczatki Linuxa Z Fedora


fircyk

Rekomendowane odpowiedzi

jestem poczatkujacym urzytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT ... otrzymalem od kolegi cd FC2 i zainstalowalem na hdd

 

Sterowniki nie wszystkie zostaly wykryte to zadna nowosc ale po odpaleniu X oniemialem.

Nawet nie ruszajac myszka zupelnie nic nie robiac co jakis czas czerwona lampka swiecila i komputer myslal ... troche to dziwne

 

Lecz to co sie stalo pozniej az mi zaparlo dech piersiach

Zostawilem wlaczonego kompa po 30 min siadam przy nim i kaplica

Zero reakcj nic sie nie dalo zrobic totalny zwis... wyjsc z srodowiska graficznego ctrl+alt+f4 (chyba tak to bylo) sie nie dalo wiec ku mojemu zdumieniu bylem zmuszony wylaczyc kompa i nastapila katastrofa

Linux wiecej sie nie uruchomil wyskakiwal na koncu komunikat karnel panick - czy cos. Zainstalowac (_linuxa_ → Linuksa) ORT od nowa sie nie dalo baa nawet windowsa dopiero zmaina dyskow pomogla

 

Troche mnie to zniechecilo no ale moze ja cos skopalem ... w czym mogl byc problem ??

 

Thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw:

1. Dlaczego mowisz, że instalowałeś na hdd? (pytam, bo może miałeś co innego na myśli)

2. Jak wyglądały Twoje partycje - tzn ile miejsca przeznaczyłeś ns Fedore? (mogło dojść do zapchania dysku - linux tego nie lubi)

3. Czy aby na pewno masz dobre CD? - nie było błędów przy instalacji?

4. Sprawdz swój dysk twardy - mogą być z nim jakieś problemy.

 

5. Jak nic nie pomoże - spróbuj może zainstalować w trybie tekstowym.

(przy botowaniu 1 cd fc wpisujesz linux tekst)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 mb swap

3 gb przeznaczylem na reszte ... przy wyborze instalacji wybralem opcje personal deskdop (czy jakos tak nie pamietam jak to sie pisze)

Kompa mam starego

96ram

amd k6 400

dysk 3,2

 

Cd sa w porzadku przy instalacji nie pokazalo rzadnych bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd sa w porzadku przy instalacji nie pokazalo żadnych bledow

 

To znaczy że zrobiłeś test płyt przed instalacją czy że nie wyrzuciło Ci żadnego błędu podczas instalacji.

 

Sprzęt generalnie jest słaby - jeżeli przy nim chcesz odpalić KDE/GNOME to będzie to zajęcie karkołomne. Najlepiej zainstaluj FC w trybie tekstowym i skonfiguruj sobie jakieś lekkie X'y.

 

P.S. Staraj się zwracać uwagę na ortografię. Teksty poprawnie napisane dużo łatwiej się czyta i chętniej na nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...