Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Fc 5


nomenomen77

Rekomendowane odpowiedzi

ciągnąłem z sieci fc5 (5x cd iso).. wypaliłem... instaluje (płyty są w porządku przechodzą test przed instalacją)... instalacja przebiega sprawnie..bez problemów.. koniec instalacji... restart...i ZONK!! nie ma GRUBasa ... 5 razy instalowałem na nowo cały OS.. za każdym razem ustawiąjąc GRUBa na MBR.. (na hda1 razem z windą... fedora na hdc).. i za każdym razem ZONK!!.. spotkał się już ktoś może z czymś takim... jest jakieś sensowne wytłumaczenie/rozwiązanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 5 razy instalowałem na nowo cały OS.. za każdym razem ustawiąjąc GRUBa na MBR.. (na hda1 razem z windą... fedora na hdc).. i za każdym razem ZONK!!.. spotkał się już ktoś może z czymś takim... jest jakieś sensowne wytłumaczenie/rozwiązanie??

Niby z opisu jest OK .

Weź Live CD , pod montuj co trzeba , i sprawdź /etc/grub.conf

 

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(na hda1 razem z windą... fedora na hdc).. i za każdym razem ZONK!!.. spotkał się już ktoś może z czymś takim... jest jakieś sensowne wytłumaczenie/rozwiązanie??

Jesli wybrales hda1 to znaczy, ze zainstalowales GRUBa w pierwszym sektorze pierwszej partycji pierwszego dysku. W skrocie - nie w MBR.

 

Powinienes go zainstalowac na hda (wtedy bedzie to MBR dysku) i przy okazji zadbac by byl to dysk bootowalny (ustawiony jako rozruchowy w BIOSie).

 

@jaro33 - przemapowanie jest potrzebne do "oszukiwania" Windowsow, GRUB zaladuje FC z kazdego dostepnego dysku/partycji...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam HDD 80GB podzielone na partycje.. pod instalką FC wygląda to tak:

hda1 (tu mam winde)

hda2 (domumenty)

hda3 (muza)

hda4 (multimedia)

i drugi specjalnie pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT

hdc1 (swap)

hdc2 (/)

ale GRUBA dałem na MBR jestem pewien!! napisałem hda1 bo wydawało mi się że tam jest MBR.. w każdym razie jest na hda.. ale GRUBA na 100% zaznaczałem za każdym razem na MBR..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...