Skocz do zawartości

Problem Z Sambą


Tommybb

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem Fedorę FC2, wyłączyłem firewalla, uruchomiłem serwer samby, udostepnilem jeden z katalogow i...

 

1. Komputer z zainstalowanym WIN XP PRO widzi tylko grupę roboczą komputera na linuksie ale gdy próbuję do niej wejść nic w niej nie ma, jest pusta.

 

2. Komputer z zainstalowanym WIN 98 SE widzi grupę roboczą, widzi nawet komputer w grupie roboczej !!, ale gdy próbuję "wejść" do komputera wyświetla się komunikat że wymagane jest hasło. Żadnego hasła nie ustawiałem, żadne moje hasła łacznie z rootowskim nie działają.

 

HELP !!!!

 

 

Poniżej wszystko co zawiera mój plik konfiguracyjny:

 

 

[global]

 

workgroup = Infotec

netbios name = Serwer

server string = Serwer linuksowy

security = share

 

[Dane]

 

comment = dane

path = /Dane

create mask = 0777

directory mask = 0777

browsable = yes

writable = yes

guest ok = yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy uruchamianiu komputera z win98 logujesz się do sieci Microsoft Networks - z jakimi kolwiek danych ? Jeżeli nie - zrób to - powinno pomóc

 

A najlepiej:

1. security = user

2. dodaj uzytkownika do samby - jeżeli masz już użytkownika marek w linuksie, dodaj go do samby polecenim

smbpasswd -a marek

wpisując hasło takie samo jak pod linuksem.

Następnie uruchamiając komputer - zaloguj się do sieci microsoft networks używając tych samych danych.

Pamiętaj oczywiście o ustawieniu tej samej grupy roboczej na linuksie i windowsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, udało mi się przejrzeć udostępnione pliki po zalogowaniu sie na WIN 98 SE jako User istniejący również na linuksie. Nie wiem czy to to własnie zadecydowało a jeśli tak to w sumie nie wiem dlaczego. Dziwne jakieś to wszystko :) przynajmniej dla takiego lamera jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale dlaczego przy takiej konfiguracji Samy jaką podałem wyżej przeglądać zasoby mogą tylko komputery z zalogowanym userem nazywającym się tak samo jak user istniejący na linuksowym serwerze??? Przecież te zasoby powinny być chyba dostępne dla każdego użytkownika, niezależnie od jego nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...