Skocz do zawartości

Z "fglrx64_4_3_0-8.23.7-1.x86_64.rpm" Nie Jest Pow


julsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ten temat to taki przykład bo i reszta programów rpm też ma taki problemik. Na tym forum szukałem i szukałem o tym i na google też ale ja już oczy nie te mam chyba albo nie wiem ;p. Jak by mi mógł ktoś wyjaśnić kroczek po kroczku jak to działa co trzeba z tym zrobić to piwko mu stawiam biggrin.gif

 

Korzystam z Fedora 2 i mam Kernela 2.6.10

 

Z góry Danke ser is gut (zależy jaki bleee) ;p

 

Z "fglrx64_4_3_0-8.23.7-1.x86_64.rpm" nie jest powiązana żadna czynność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julsky - ale o ssso chooozzzi?...

Masz system 64bit? - bo probujesz zainstalowac pakiet w wersji x86_64...

Dla czego dalej siedzisz na FC2? - to staroc, nie dziw sie ze masz problem z instalacja najnowszych pakietow, kernel to nie wszystko...

 

vip13 - FC2 wiec raczej nie znajdziesz tam yuma...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vip13 - FC2 wiec raczej nie znajdziesz tam yuma...

 

Pozdro

jak to nie? do niedawna siedzialem na FC2 i zapewniam cie ze yum tam byl i sprawowal sie calkiem niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a jaki może być poziom mojego pytania skoro pierwszy raz się stykam z Linuxem sorry że nie jestem pro i nie wiem wszystkiego o (_linuxie_ → Linuksie) ORT. A Yuma posiadam bo przez niego robilem update Fedory. Wracając do tematu ja wiem że tamta wersja pliku nie pasuje, ale dodałem że z resztą plików rpm mam to samo. Także nic nie da się instalować. Czyli kilka postów napisanych w ogóle bez potrzeby. Dzięki

 

Nie wiem czy instaluję przez yum install. Klikam dwa razy na rpm i pisze mi że nie ma powiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisalem ze go tam nie moze byc?

 

Napisalem ze raczej go tam nie znajdziesz poniewaz nie bylo go w FC2 (FC3 tez zreszta nie) a sadzac po poziomie pytania julsky sam go sobie nie doinstalowal...

 

Pozdro

jak to nie bylo?

byl od poczatku. nie doinstalowywalem go.

nie wiem jak bylo w FC3 ale w FC1 jestem w polowie pewien ze rowniez sie znajdowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl od poczatku. nie doinstalowywalem go.

nie wiem jak bylo w FC3 ale w FC1 jestem w polowie pewien ze rowniez sie znajdowal.

Zwrazam honor, masz racje - yum byl "fizycznie" w kazdej kolejnej wersji FC od FC1 poczynajac, jednak dopiero w FC4 zostal"the recommended software management tool for Fedora."... w czasach "przed FC4" uzywalem up2date i rpm i yum mi calkowicie "umknal"...

 

Mniejsza o to, moze wymyslimy cos dla julsky'ego, bo traci cierpliwosc?...

 

@julsky - wyglada na to, ze system nie "widzi" skojarzenia dla plikow *.rpm -> sprobuj po prostu dodac "z palca" takie skojarzenie: PPM - wlasciwosci pliku - zmien typ pliku - (Modyfikuj typ pliku application/x-rpm)- Hierarchia programow: zarzadca archiwow (cos jak windowsowe Otworz z) - tak to sie przynajmniej nazywa w FC5, w FC2 moze byc (troche) inaczej, ale wiadomo o co chodzi...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...