Skocz do zawartości

Google-Chrome Nie Uruchamia Się


morales

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem sobie przeglądarkę google-chrome (Fedora 20). Niestety nie chce się uruchomić. Po kliknięciu pojawia się  standardowa, skacząca ikonka przy kursorze, czyli chrome zaczyna się uruchamiać, ale po chwili znika i nic sie nie dzieje. Próba uruchomienia z linii poleceń daje komunikat: "Błędna instrukcja"... Jak mógłbym sprawdzić, gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać dodać do lini komend:

 

 

google-chrome  --enable-logging --v=1

 

Dzięki temu dostaniesz debug w pliku ~/.config/google-chrome/chrome_debug.log. Może coś ciekawego znajdziesz.

 

Ewentualnie spróbuj na chwilę przenieść katalog z confingami chroma lub sprawdź na innym użytkowniku czy pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Włączenie debugowania, a właściwie jego próba nic nie dały - nadal otrzymuję komunikat: Błędna instrukcja. Co ciekawe, katalog /.config/google-chrome w ogóle nie istnieje... Problem występuje na wszystkich kontach... Próbowałem również instalacji z pakietu rpm - ten sam efekt. Być może problem zniknie po aktualizacji systemu? Na razie pracuję na jądrze 3.14.4 gdyż nie ma jeszcze pakietu kmod-nvidia-173xx do ostatniej wersji jądra 3.14.9. Ale wielkich nadziei nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety... Włączenie debugowania, a właściwie jego próba nic nie dały - nadal otrzymuję komunikat: Błędna instrukcja. Co ciekawe, katalog /.config/google-chrome w ogóle nie istnieje... Problem występuje na wszystkich kontach... Próbowałem również instalacji z pakietu rpm - ten sam efekt. Być może problem zniknie po aktualizacji systemu? Na razie pracuję na jądrze 3.14.4 gdyż nie ma jeszcze pakietu kmod-nvidia-173xx do ostatniej wersji jądra 3.14.9. Ale wielkich nadziei nie mam...

 

... to skąd Ty wcześniej próbowałeś instalować Google Chrome? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej instalowałem yum-em:

yum install google-chrome-stable...

Być może znalazłem już rozwiązanie, chociaż nie mam potwierdzenia... A właściwie nie rozwiazanie, co wyjaśnienie... Najnowsze wersje Chrome pracują podobno tylko na procesorach z obsługą SSE2. Ja mam starego Athlona, który nie posiada takiej obsługi. Ale nie mam potwierdzenia, że o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...