Skocz do zawartości

Grub Druga Fedora


_peters

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, dzis uruchomilem komputer i oprócz windowsa 7 i fedory, zobaczylem jeszcze jedna fedore, tak jakby zaktualizowana wersje.(ostatni numerek po kropkach jest wiekszy niz w tej drugiej)

O co chodzi? Oprócz tego na obu z nich nie dziala mi internet, a na windowsie jest ok. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek. Jestem poczatkujacy, od niedawna mam fedore. Z góry dzieki za odp, pozdrawiam.

Edytowane przez WalDo
Jeden problem - jeden wątek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączyłeś automatycznych aktualizacji i zainstalował się nowy kernel. Kernel to jedyny pakiet, który się nie aktualizuje, tylko yum instaluje nową wersję nie ruszając starej. Kernele w starej wersji zostają usuwane automatycznie, jeśli miałbyś ich więcej niż trzy.

 

Zapewne razem z kernelem zaktualizowały się jakieś sterowniki do twojej sieciówki i stała się jakaś niesprecyzowana katastrofa. Wrzuć na wklej.org swój /var/log/yum.log. To bardzo duży plik tekstowy. Nie wklejaj go na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wkleje zaraz.

 

A czy nie powinno byc tak, ze na tej "starszej" wersji wszystko powinno dzialac?

 

Czy powinienem wylaczyc te automatyczne aktualizacje?

 

Wczesniej internet dzialal normalnie, mój komp to hp probook 6550b, jesli to ma jakies wieksze znaczenie.

 

Oto plik:

http://wklej.org/id/607175/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wkleję zaraz.

Po prostu wklej od razu...

 

 

A czy nie powinno być tak, że na tej "starszej" wersji wszystko powinno działać?

Nie. Działać powinno tylko to co jest bezpośrednio związane z kernelem. Jeśli używasz zewnętrznych driverów do sieciówki czy karty graficznej (np. sterowniki nvidii), wtedy nie musi to działać.

 

 

Czy powinienem wyłączyć te automatyczne aktualizacje?

Nie. Aktualizacje zawsze powinny być włączone. Tak samo jak w Windowsie i Mac OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...