Skocz do zawartości

Vfat Na Fc5 2.6.15-1.2054_fc5


etz257

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Więc tak: próbowałem robić tak jak do tej pory począwszy od RH9 do FC4 i działało a teraz na FC5 nie chce:(

Robiłem tak że w pliku fstab wpisywałem:

 

/dev/hda1 /mnt/c vfat umask=000,users 1 0

 

Oczywiście w katalogu /mnt/ dodałem katalog o nazwie c.

 

I teraz objaw jest taki, że nie widzę dysków tzn pod GRUBem nie potrafie ich zamontować ale jak wejde do /mnt/c to pliki tam są, tzn dostep do plików Windowsowych mam tylko w ten sposób.

Ma ktoś pomysł na to? Coś się zmieniło w FC5 pod tym względem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz objaw jest taki, że nie widzę dysków tzn pod GRUBem nie potrafie ich zamontować ale jak wejde do /mnt/c to pliki tam są, tzn dostep do plików

???

co wy chcecie od

nautilus

w KDE jet tak że ikonę (dysku) można zrobić , po przelogowaniu do Gnome jest widziana ale jako błędna

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem śledzctwem po plikach i logach tongue.gif Okazuje się że należy pozbyć się jednego pliku z polityką HAL'a. Nie jestem pewien czy to jest dobre rozwiązanie, ale grunt, że działające. Trzeba po prostu usunąć(najlepiej przenieść) ten plik:

/usr/share/hal/fdi/policy/10osvendor/99-redhat-storage-policy-fixed-drives.fdi

 

Zrestartować usługę HALa i ponownie się zalogować, albo po prostu zresetować komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem śledzctwem po plikach i logach tongue.gif Okazuje się że należy pozbyć się jednego pliku z polityką HAL'a. Nie jestem pewien czy to jest dobre rozwiązanie, ale grunt, że działające. Trzeba po prostu usunąć(najlepiej przenieść) ten plik:

/usr/share/hal/fdi/policy/10osvendor/99-redhat-storage-policy-fixed-drives.fdi

 

Zrestartować usługę HALa i ponownie się zalogować, albo po prostu zresetować komputer.

No u mnie też to działa:) ale faktycznie na ile to jest pprawne to nie wiem ale żadnych błędów jak narazie nie wywala:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...