Skocz do zawartości

Kernel 2.6.22.2-61 Z Repo


bart000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Probuje zainstalowac kernela (tego co w temacie choc moglem sie pomylic w numerku, chodzi o najnowsza dostepna wersje 2.6.22) z repo do fedory 6. Za kazdym razem wszystko konczy sie pomyslnie ale po resecie mam "Kernel Panic: attempting to kill init" i (_niewiem_ → nie wiem) ORT dlaczego... Czy ktos wie jak pozbyc sie tego bledu? Teoretycznie z repo powinno wszystko smigac (kernel 2.6.18 z repo chodzi).

 

Ogolnie problem polega na tym ze probuje uruchomic karte wifi ipw3945 w laptopie, a wszystkie paczki do niej na repozytoriach sa dla tego jajka :( . Mam 2.6.22 ktory sam kompilowalem jeszcze zanim mialem ta karte, ale paczki z repo niechce na niej dzialac, a jak probowalem sam recznie to zainstalowac (wedlug instrukcji z kilku forow i z ipw3945.sf.net) to co chwile cos mi sie sypie lub niechce kompilowac. Nawet jak juz udalo sie zaladowac modol to ipw3945d wypisalo ze nieznalazlo karty...

 

Bardzo prosze o pomoc, siedze nad tym juz tydzien i bez skutku...

 

Pozdrawiam

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że nie zgadza się oznaczenie dysków. Wiem że F7 przeszło na oznaczenia z hda na sda. Podejrzewam że tak też jest z tym jądrem.

Zwróć uwagę jakie są wypisywane za informacje zanim wyskakuje ten kernel panic. Pewnie problem z podmontowaniem "/" możliwe że musisz włączyć widok jak się odpala jądro. W grubie jak są parametry do odpalenia jądra usuń z linii "quite" i odpal. Za pomocą "e" edytujesz linię a za pomocą "b" bootujesz ze zmienionym parametrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk jest sata i na pewno widzi go jako sda

 

Jak dwa razy odpalilem bez tego "quiet" to za drugim uruchomil sie system, ale niestety wiecej juz nie. Jak wejde w "interactive setup" (i wszystko potwierdze) to wywala inny blad, jakis niezrozumialy ciag znakow.

 

Chyba poprostu zmienie dystrybucje, uzywalem juz wielu linuxow ale jeszcze z zadnym nie mialem tyle problemow co z tym...

A najgorsze to te cale aktualizacje oprogramowania, ile razy probowalem tego uzyc potem musialem ratowac system. Trwa to niemilosiernie dlugo i sa przez to same problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, nie wiem czy to jest (lub moze byc) polaczone, ale w sierpniu sam kompilowalem kernel 2.6.22 i dotad fajnie smiga. Problem polega na tym ze jak teraz (po instalacji tej wersji z repo) prubuje go znowu zkompilowac (nawet przy uzyciu tamtego .config) to po starcie z tego kernela (nowo skompilowanego) tez mam "Kernel Panic". Nawet jak usunolem ten z repo, po kazdej kompilacji mam kernel panic...

 

Nierozumiem oco tu moze chodzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem oco tu moze chodzic...

Moze na przyklad chodzic o bardzo mocno powiazane z kernelem dwa pakiety: nash i mkinitrd (troche info na ich temat mozna znalesc w Google i niezastapionym man...) ;)

 

... w zwiazku z tym wcale nie dziwi mnie, ze w srodowisku (systemie) w ktorym poprawnie dziala 2.6.18 nie dziala 2.6.22 a to ze wzgledu na przepasc dzielaca te 2 jadra i kilka nowszych wersji wymienionych pakietow ktore pojawily sie w miedzyczasie.

 

Nie chce mi sie sprawdzac, ale skoro piszesz ze w oficjalnym repo jest 2.6.22 a Ty ciagle siedzisz na 2.6.18 to domyslam sie, ze reszta systemu tez nie jest zupdateowana... marne szanse na uruchomienie nowego jajka.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...