Skocz do zawartości

Jak Wyłączyć Wewnętrzny Głośnik (internal Pc Speaker)?


99vadim

Rekomendowane odpowiedzi

w tym stuleciu pcspeaker jest przydatny tylko w przypadku niektórych płyt głównych, które umieją na nim grać melodyjki jak pamięć wyskoczy, czy procesor się spali - w instrukcji będzie napisane co nie działa

 

do tego głośnika zazwyczaj idą luzem kable, możesz je przeciąć i zaizolować; są tacy, którzy wstawiają tam wyłączniki, ale szkoda czasu

 

EDIT - przykładowo mi się ten głośnik przydał ostatnio z 5 lat temu jak ściągnąłem Operation Wolf, grałem w to na pegazusie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić demolkę i niszczyć głośnik przecinając kable, wystarczy odpiąć jego wtyczkę od płyty. Zdecydowanie bardziej cywilizowane rozwązanie ;)

 

A jeśli chodzi i PC Speaker, to powiedz, kiedy on działa. Bo czasem nie warto go wyłączać globalnie. Ale jeśli - jego obsługą zajmuje się moduł pcspkr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC Speaker wrukwia mnie przy wielu okazjach, np: daje znać że pojawił się ekran logowania, beepuje co parę minut po użyciu komendy /sbin/shutdown, czasami daje znać o sobie w konsoli i przy niektórych komunikatach systemowych.

 

Moduł pcspkr? Chyba pójdę tą drogą - odłączanie / odcinanie czegoś we wnętrznościach laptopa jakoś nie wydaje mi się atrakcyjne.

 

Ok, Znalazłem całkiem proste rozwiązanie.

 

Jako root:

rmmod pcspkr

 

Jeżeli chcemy na stałe pozbyć się tego najbardziej upierdliwego modułu dodajemy

blacklist pcspkr

do /etc/modprobe.d/blacklist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...