Skocz do zawartości

[f10] System Się Zawiesza Działa, Tylko Restart Pomaga


tomwax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ThinkPada T61 i nowiutką F10 :-)

Jednak system się zawiesza całkowicie, można tylko poruzszać myszą, nic więcej. Pomaga tylko restart.

Nie ma reguły, ani czasowej ani softwarowej, to przy otwieraniu KompZera, przy oglądaniu filmów, włożeniu usb pendrive'a.

Dziwne, że nie mam nic w logach na ten temat? Mam tylko zmienną do kernela vga=0x315. (żeby ładnie się uruchamiał z plymouth)

 

Ale mam jeszcze pytanie, jak pzełączyć sie do trybu konsoli, bo przez ctrl+alt+1-7 nie działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTRL+ALT+F1doF7 :)

 

 

Z przejściem do konsoli nie hula, Tak f1-f7, źle napisałem w pierwszym poście :-/

:-) dzięki.

Ale nie wiem co się dzieje, że system sie mrozi i tylko twardy restart pomaga,

a np jak zwiesił mi sie o godz 14:05:05 to logi mam dopiero od restartu, żadnych poprzednich nie pamiętam dlateg nie

wiem czego się zaczepić. Narazie wyłączyłem Desktop effects-compiza i zobacze jak teraz działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przejściem do konsoli nie hula
W F10 na pierwszej konsoli są X-y, nie tak jak dotychczas na siódmej. Więc na konsole tekstowe przechodzimy kombinacja jednocześnie wciskanych Ctrl-Alt-[F2-F7].

Ale nie wiem co się dzieje, że system sie mrozi i tylko twardy restart pomaga
Jak masz ATI/Radeon to powiedziałbym, że normalka chociaż (chyba) nikt nie wie dlaczego. Poczytaj posty, na początek dodaj "nomodeset" do parametrów jądra przy starcie systemu (chociaż u mnie to nie pomaga :angry: )

 

BTW. Mam nadzieję, że nie próbujesz się przełączać na konsolę, gdy zamrozi Ci X-y, bo wtedy faktycznie się nie da ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo fedora 10 zainstalowana radeon x200 na laptopie i sie zawiesza tylko twardy reset. straszne bo wczesniej mialem fedore 8 to sieciowke mi rozlaczalo przy sciaganiu przed torrenta. Fedora choc ladnie wyglada i funkcjonalna to strasznie niedopracowana za duzo błędów. Chyba trzeba poczekać na fedora 1X dopracowaną. Może lepiej by było jak by wypuszczali feedora raz na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podobny błąd jest opisany tutaj: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=206184. Prawdopodobnie przyczyną w twoim przypadku jest wyciek pamięci z zbugowanego sterownika video.

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję teraz bez Compiza i działa prawdłowo. W f10 zauważyłem, że nie ma domyślnie /etc/X11/xorg.conf, więc zbudowałem z 3 runlevela

system-config-display --reconfigure plik (xorg.conf) i będe testować ustawienia video (mam kartę graf. Intela zintegr. - bo ThinkPad T61 ) wraz z compizem. Po wyłączneiu Compiza w końcu mogę przechodzić z Xów do terminala F2-F6 :-)

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...