Skocz do zawartości

Webmin I Vmware


studys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dla swoich prywatnych potrzeb (hobby) używam pod Vistą VMware Playera na którym odpalam linuksy. Głównie jest to Xubuntu 8.04 (ze względu na długi czas aktualizacji) i Fedora 11 (pierwszy Linux to był Red Hat 5.0). W numerze majowym przeczytałem ciekawy artykuł o Webminie i Userminie.

Na tych obu dystrybucjach ma zainstalowany Webmin, do których loguję się z poziomu Firefox'a w Viście (taki mam system do laptopa). Nie wiem czy to jest spowodowane ale pod Fedorą wszystko chodzi kilkakrotnie wolniej (ok 6-8 razy). Przy każdym wybraniu opcji z menu bocznego różnica na korzyść Xubuntu j jest widzialna gołym okiem i wynosi momentami prawie 10 sekund.

Maszyny są odpalone jednocześnie.

Czy ta różnica wynika z tego że na Fedorze jest zainstalowany firewall, widziany z poziomu menu (w Xubuntu nie mam tego)?

Czy może jest to jakiś inny powód? Tyle, że przed chwilą właśnie wyłączyłem tego firewall'a i jest to samo-różnica 10 sec przy wyświetleniu użytkowników i grup. Jest to bardzo dużo biorąc pod uwagę, że serwer jest na tej samej maszynie.

 

Może ktoś się już spotkał z podobną sytuacją? Pytam po prostu z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego nośnika instalowałeś Fedorę?

Na Fedorze domyślnie uruchamia się sporo zbędnych usług - powyłączaj.

Desktopem przełącz na XFCE tak jak w Ubuntu.

Sprawdź konfigurację obu maszyn wirtualnych (przede wszystkim sprawdziłbym ilość przydzielonej pamięć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie maszyny są ściągnięte ze strony www.bagside.com/bagvapp/

 

Muszę sprawdzić te maszynki. Postaram się doszukać czemu są takie różnice bo bardzo mnie to ciekawi.

 

W sumie zwiększyłem w pliku ilość pamięci, sprawdziłem uruchomione usługi w Services ale nie mam za wiele uruchomionych.

Próbowałem też zainstalować XFCE ale coś mi nie wychodzi, bo nie mogę przy starcie wybrać środowiska graficznego. Do tej pory jak kiedyś instalowałem drugie środowisko to miałem możliwość wyboru przy starcie a teraz nie i nie wiem gdzie to mam zmienić.

 

Podejrzewam że na wydajność może mieć jeszcze wpływ to że dla Xubuntu mam dysk 9 GB i SCSi a dla Fedory jest to 40 GB IDE. Takie mam wpisy w plikach konfiguracji maszyn. Ale w dalszym ciągu różnica jest ok 8-10 sekund.

Jednakże zmiana na xfce nic nie dała. To ja już nie wiem w czym tkwi problem. Różnica w dysku nie powinna aż tak oddziaływać na webmin'a.

 

Jest to dla mnie naprawdę zastanawiające. Nawet webmin pokazuje w fedorze mniejsze użycie pamięci czyli jakby włąśnie było mnie na nim rzeczy uruchomionych a jednakże działa to wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...