Skocz do zawartości

Wolna Fedora


PeterJack

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem żeby wybrać system plików reiser(czy coś takiego połapiecie o jaką chodzi) bo inaczej fedora wolno chodzi

Czy to prawda?

Mam zainstalowaną fedorę na ext3 i naprawde zamula chociaż powywalałem nie potrzebne usugi, nawet mi sie juz 4 razy zawiesiła od instalacji jej 3 dni temu :(

 

Cóź z tą fedorką zrobić

 

PS. Mam fedora core 3 i jak sciagałem to sciagnelem dla i385 -> może w tym diabeł siedzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem żeby wybrać system plików reiser bo inaczej fedora wolno chodzi.Czy to prawda?

Nie musisz używać ReiserFS żeby Fedora Core szybko i stabilnie chodziła, ext3 w zupełności wystarczy

nawet mi sie juz 4 razy zawiesiła od instalacji jej 3 dni temu

problem musi być w czymś innym,to nie Windows. Być może masz starą lub kiepską płyte główną która powoduje problemy (ja miałem problemy ze starą płytą ECSa), może coś z RAMami. Jeśli możesz to przetestuj działanie systemu na innej dystrybucji (dowiesz się czy szaleje tylko FC czy też inne).

 

PS.Nie podałeś jaką konfiguracją kompa dysponujesz,napisz

PS.Środowisko graficzne Gnome działa troche szybciej i stabilniej niż KDE. Więc jak masz słaby sprzęt spróbuj z tym środowiskiem << moja subiektywna ocena,nie chce wywoływać wojny idologicznej ;) >>

 

sciagnelem dla i385

dla i386 raczej ściągnąłeś, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chem sie zrażać ale nie windows XP jak i inne windowsy chodzi szybko i nie zawiesza sie :) , wkurzające są błędy i samoczynny restart kompa.

 

Czym sie różni ten system (reise..) od ext 3 :?:

 

Mój sprzęt

1 ghz celeron, 128 ram, 32 riva karta graficzna i karty głównej nie znam ale w xp jest ok, a i karta dźwiękowa do via ... ale dobrze wykrywana jak na razie przez wszyskie dystrybucje :)

 

Ps. na gnome to samo było, a gentoo chodziło pięknie rewelacyjnie szybko tylko kompilacja niestety trwa wieki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk sprawdzasz poleceniem (jako root)

hdparm  /dev/hda

Ja tam tylko się bawiłem opcjami IO_support i wspomnianym już DMA (innymi coś mi się jeszcze nie chciało :P )

 

Te dwie opcje włącza się poleceniem

hdparm -c1 -d1 /dev/hda

Jeżeli chcesz, aby włączały się też przy starcie systemu, to wrzucasz ten wpis do rc.local.

 

Prędkośc dysku możesz też sprawdzić poleceniem

hdparm -t /dev/hda

 

Jakby się jeszcze komuś chciało rozpisać reszte tych opcjoi, to ja sie nie obraże :P

 

[edit]

 

A jezcze mi się przypomniało. Aby wyświetlić wszystkie dostępne opcje, to wpisuje się

hdparm -h /dev/hda

, a żeby wyświetlić info o dysku (np. tryby dostępu), to

hdparm -i /dev/hda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...