Skocz do zawartości

Gcc 3.x.x Zamiast 4.x.x


przybysh

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze ktos poradzic jak wyrzucic GCC serii 4 badz jak zrobic aby programy ktore korzystaja z GCC domyslnie korzystaly ze starszych wersji.

 

Mam problem z instalacja SciPy...nie chce sie kompilowac....

a taka podmiana to jedyne na co wpadlem...

tylko nie wiem jak tego dokonac....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj sie pakietami "compat-" min.:

- compat-gcc

- compat-gcc-32

- compat-gcc-32-g77

- compat-gcc-32-c++

- compat-libgcc

- compat-libstdc++

w zaleznosci od tego co potrzebujesz,

 

powoduja one kompatybilnosc wsteczna z gcc 3, ja zainstalowalem i wszystko co wymagalo starszego gcc chodzi bez problemu,

 

warto wspomniec ze bedziesz musial uwazac na lokalizacje bibliotek bo po instalacji bedziesz mial co najmniej dwie, jak nie wiecej oraz nazwy kompilatorow wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była specjalna flaga, ale nie pamiętam jak się zwała. Poszukaj na forum, było kilka razy.

Troche sie nie zrozumielismy.

Instalacja SciPy odbywa sie poprzez skrypt pythona, skrypcik najpierw sprawdza system czy sa kompilatory...blablabla...

no wlasnie i domyslnie uzywa gcc 4.x.x a do zainstalowania sugerowana jest seria 3.x.x wiec chcialem sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc podmiany tegoz nieszczesnego gcc

 

 

prosilem juz o pomoc w rozwiazaniu problemu jaki wyswietla instalka SciPy ale nikt nie potrafil pomoc, wiec wpadlem na w/w pomysl ale nie mam pojecia jak tego dokonac...

 

moze link symboliczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany pownienes wprowadzic z lini polecen przy make lub w Makefile, jednak z doswiadczenia wiem ze niektora programy np. CHARM++ przy kompilacji uzywaja swojego kompilatora ktory odwoluje sie na sile do gcc i nie mozna tego zmienic

 

zrobilem wiec trik, stworzylem katalog w domowym o nazwie gcc, w nim link symboliczny do gcc32, natomiast w .bash_profile wprowadzilem sciezke do tego katalogu przed zmienn $PATH co powoduje ze wykonywany jest predzej niz katalo /bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz poradzilem sobie ze SciPy;) jak cos pytajcie na priv;)

buuu dry.gif nieladnie,

 

moze bys sie podzielil co i jak zrobiles, bedzie dla potomnosci smile.gif

Okej;)

 

No wiec siciagalem paczke SciPy sources ->paczka sources

 

no i nie dzialalo:)

wiec sciagnalem paczke dzialajaca paczka

 

wystarczy ja rozpakowac i przeniesc do odpowiedniego katalogu:)

co prawda jest to programik skompilowany na Debianie GCC 3.x.x i do pythona 2.3 ale dziala:) i to najwazniejsze:)

 

paczki ktore tam udostepniaja sa kompilowane pod odpowiednie architektury wiec polecam zajrzec na stronke samemu i wybrac odpowiednie...

 

zanim jednak zainstalujecie SciPy uzupelnijcie brakujace zaleznosci FFTW, F2PY, atlas, gnuplot i inne:) wszystko jest w dokumentacji:)

oto adres SciPy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...